Esmaspäev , 4 detsember 2023
varro vooglaid 72938259

Varro Vooglaiu avalik kiri peaministrile: automaks ei tohi lasterikkust karistada

Riigikogu liige Varro Vooglaid (EKRE fraktsioon) saatis peaminister Kaja Kallasele (Reformierakond) avaliku kirja, milles juhtis tähelepanu tõsiasjale, et automaks tabaks kavandatud kujul eriti valusalt suuri perekondi ning seeläbi karistaks lasterikkust viisil, mida on võimatu näha kooskõlalisena põhiseaduses sätestatuga, mille kohaselt on lasterikkad pered riigi erilise hoole all.

Pr Kaja Kallas
Vabariigi Valitsus
Stenbocki maja
Rahukohtu 3, 15161 Tallinn

Tallinnas, 17. oktoobril 2023

Lugupeetud peaminister, pr Kaja Kallas!

Pöördun Teie poole seoses Teie juhitud valitsuse plaaniga kehtestada Eesti Vabariigis automaks. Ei selle ega ühegi teise uue maksu kehtestamist ega ka olemasoleva maksu tõstmist ei saa pidada õiglaseks, kuna valitsuskoalitsioon ei ole selleks rahvalt mandaati küsinud ega ka seda saanud. Kui aga valitsus liigub sellest hoolimata automaksu kehtestamise plaaniga edasi, tuleks eelnõu väljatöötamisel kindlasti võtta arvesse, et lasterikastel peredel on mitte maitse- või tarbimiseelistusena, vaid objektiivsest vajadusest (laste arvust) tulenevalt tarvis suuremat ja seetõttu ka raskemat, kas 7- või koguni 9-kohalist autot.

Loe ka: AUTOMAKS on paigas ja lööb paljud jalust.

Toon probleemi ilmestamiseks näite. Kui 7-lapseline perekond sooviks endale soetada kõige lihtsama Volkswageni B-kategooria auto, kus oleks kõigile pereliikmetele istekoht, tuleks neil osta 9-kohaline väikebuss Volkswagen Transporter (täismassiga ca 3000 kg). Soovi korral soetada näiteks Saksamaalt selline mõned aastad kasutatud säästliku diiselmootoriga sõiduk kujuneks registreerimistasuks minu arvutuste kohaselt ligi 11 tuhat eurot. Valitsuse poolt niisuguse summa nõudmist lihtsalt selleks, et lasterikas pere saaks loa soetada turuhinnaga ja oma kuludega (st ilma riiklike toetusteta) mitte sugugi luksuslik, vaid lihtsalt perekonna vajadustele reaalselt vastav auto, ei saa pidada mõistlikuks.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Teisipäev 5 detsember 2023

Neitsi (23. august – 22. september) Kaart: ErakTõlgendus: See on hea aeg sisemiseks peegelduseks ja

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 5 detsember 2023

Neitsi Teisipäev on hea päev oma tervise eest hoolitsemiseks. Võid teha trenni, süüa tervislikult või

error: Sisu on kaitstud!