korter

SISEKUJUNDAJATE 10 KÕIGE NUTIKAMAT JA SALAJASEMAT NIPPI

Teate ju seda tunnet, kui teatud kodud näevad välja lihtsalt hämmastavad? Kas olete kunagi sisenenud uue sõbra elutuppa ja tundnud puhast kadedust tema imelise sisekujunduse üle? Kas olete kunagi üritanud oma kodu ümber kujundada, kuid ebaõnnestusite selles täielikult? Uurisime parimatelt sisekujundajatelt, millised on kõige kasulikumad nipid, mida nad oma töös tarvitavad ‒ ja nad paljastasidki kõik oma saladused …

SISEKUJUNDUSNIPP 1. ENNE ALUSTAMIST MÕELGE VÄLJA VÄRVILAHENDUS

Kena kohvitoon seintel … Rabavad roosad padjad … Ja kas see roheline ei ole lihtsalt suurepärane? Ei! Kui panete kokku suvalised asjad, hakkab just selline ka teie tuba välja nägema ‒ suvaline. Mõelge kindlasti pikka aega ja hoolsasti sellele, milliseid värve te ruumis kasutada soovite, ja seejärel toimige vastavalt sellele, millise valiku kasuks otsustasite. Erksate toonide kasutamises ei ole absoluutselt midagi halba ‒ lihtsalt veenduge, et te ei kasutaks neid samas ruumis liiga palju. Kui te kahtlete, pidage kinni sellest lihtsast reeglist: kasutage 60% ruumis dominantset värvi, 30% teisese tähtsusega värvi ja 10% aktsentvärvi.

SISEKUJUNDUSNIPP 2. ÄRGE LÜKAKE MÖÖBLIT VASTU SEINU

Tõepoolest, ema ja vanaema on kõik oma mööbli korralikult vastu seinu lükanud ja meid kasvatati usus, et nii peabki tegema. Kaasaegsed sisekujundussuundumused viitavad aga hoopis paremale lahendusele. Mööbli liigutamine toa keskele tekitab hoopis mugavama ja kodusema õhustiku. Kui teie kodus on väikesed toad ja teil ei ole tõesti võimalik mööblit toa keskele lükata, ärge muretsege ‒ selle liigutamine isegi vaid mõne sentimeetri võrra loob täpselt sama mulje.

SISEKUJUNDUSNIPP 3. ÄRGE UNUSTAGE LAGE

Lagi on tõenäoliselt kõige unustatum osa mis tahes toast ‒ kuid see ei tohiks kindlasti nii olla. Tõsi, te ei saa seda kasutada just maalide ülesriputamiseks, kuid võite selle siiski värvida muust ruumist erinevat värvi, et anda toale särtsakas lihv.

SISEKUJUNDUSNIPP 4. PIDAGE KINNI VIIE PADJA REEGLIST

Kas soovite toa elustamiseks kasutada diivanil patju, kuid ei ole väga kindel, kuidas seda teha? Sel juhul peaksite ehk järgima seda lihtsat reeglit, mis toimib kindlalt iga kord: esmalt asetage kaks suurt, tuppa sobiva julge mustriga nelinurkset patja diivani nurkadesse. Nende ette pange kaks tasakaalustavalt ühevärvilist patja. Lõpuks pange diivani keskele üks peenemustriline väike padi. Täpselt, see ongi nii lihtne!

SISEKUJUNDUSNIPP 5. ÄRGE RIPUTAGE PILTE LIIGA KÕRGELE

Üldjuhul riputab enamik inimesi oma maalid ja pildid liiga kõrgele seinale, mis jätab mööbli ja maali vahele liiga palju tühja ruumi, mistõttu silm peatub just nimelt sellel tühjal kohal, vahepealsel puhtal seinal. Riputage maal nii, et selle alumine osa on mööblist vaid 10 cm kõrgemal.

SISEKUJUNDUSNIPP 6. PANGE RAAMATUD MÕLEMAT PIDI RIIULITELE

Kõik teie raamatud on paigutatud vertikaalselt? Proovige pöörata osa neist ümber ja asetage need raamaturiiulile horisontaalselt ‒ sel viisil loote oma elutoale tasakaalustatud, spontaanse ilme. Kuid olge ettevaatlik, ka siin peab tingimata järgima kindlat reeglit: umbes 60% raamatutest tuleb asetada vertikaalselt ja 40% horisontaalselt ning veenduge, et vertikaalset paigutatud raamatud on madalamal kui horisontaalsed.

SISEKUJUNDUSNIPP 7. LEIDKE PEEGLILE ÕIGE KOHT

Peeglid teevad sisekujunduses imet, kuid need peavad olema asetatud õigesse kohta. Esiteks jälgige, et peegel ripuks täpselt akna vastas, nii et see peegeldab tuppa tulevat loomulikku valgust, muutes selle erksamaks ja positiivsemaks. Ja teiseks: riputage peegel umbes 150 cm kõrgusele ‒ selliselt asetatuna toimib see kõige paremini.

SISEKUJUNDUSNIPP 8. KATKE JALAD KINNI

Mööblijalad, näiteks laudadel ja toolidel, võivad mõjuda ruumis nii, et see näib liiga täistuubitud, seega püüdke need kinni katta. Toolidel võite kasutada spetsiaalseid katteid, et anda neile klassikaline pikaääreline välimus, ning lauale võite lihtsalt panna hiiglasliku laudlina, mis seda kogu ulatuses varjab.

SISEKUJUNDUSNIPP 9. INVESTEERIGE HINNALISSE MÖÖBLITÜKKI

Jah, loomulikult, ilus mööbel on kallis lõbu, seega haarame tihtilugu nurgapealsest odavast poest lihtsalt midagi suvalist. Kuid kui soovite, et teie tubadel oleks omaenda hääl ja iseloom, investeerige mõnesse kesksesse mööblitükki, mis räägivad iseenda eest ja loovad kindla õhustiku. Ja need ei pea tingimata olema ääretult kallid ‒ külastage kirbuturgusid ja jälgige veebireklaame, et allahindlusi ja superpakkumisi mitte maha magada.

SISEKUJUNDUSNIPP 10. LAS TOAD PEEGELDAVAD TEID ENDID

Ideaalselt kujundatud tuba on kahtlemata kena, kuid kui te ei taha tunda, et elate nagu hotellis, peaksite igasse tuppa lisama killukese iseennast. Kasutage neis oma lemmikvärve, paigutage sinna teie jaoks mugav mööbel ja ärge tundke end survestatuna, et peaksite kasutama lahendusi, mis teid mingil moel õnnelikuks ei tee ‒ lõppude lõpuks on see ju teie enda kodu!

Vaata ka:

AnxietyNew Share

3 Väikest Erinevust Tervisliku ja Ebatervisliku Ärevuse Vahel

Ärevus on loomulik ja sageli kasulik reaktsioon stressirohketele olukordadele, kuid see võib muutuda probleemiks, kui

Ukraina

Välisministeerium eraldab Ukraina humanitaarabiks ligi 660 000 eurot

Välisministeerium eraldab 656 447 eurot Ukraina humanitaarabiks. Abi on mõeldud eeskätt rindeäärsete piirkondade ja sealsete