Õun päevas võib küll arstid eemal hoida, kuid ära arva, et kõik vanaema õpetused päris tõsi on. Näiteks mõni õpetus, kuidas “külm ära näljutada”, on kindlasti valede killast. Sinu keha vajab vitamiine ja toitaineid, et sinu immuunsüsteemi tugevdada ja pelgalt tee joomine neid ei anna. Toitaineid on aga igasuguseid, ka neid, mis sinu immuunsüsteemile hoopis halba teevad. Kuna talv on erinevate viiruste aeg, hoia oma köögis ikka mõni tervistaja valmis, kas siis haiguse vältimiseks või juba külgehaakinud paharetiga võitlemiseks. Niisiis – mida peaksid uskuma ja mida mitte kui tahad oma külmetusest jagu saada?
Müüt: Kõige tähtsam immuunsüsteemile kohe mõjuv relv on vitamiin C.
Tõde: Vitamiin D on täpselt sama vajalik. Päikesest saadava vitamiini saab talvel kätte ka mõnest toiduainest või siis ka toidulisandist. Kala on kõige D-rikkam toit ning vägagi hea sõber võitlemaks nii külmetushaiguste kui ka mitmete krooniliste haigustega. Samas pea kinni päevastest normidest, sest liigne tarbimine võib omada vastupidist efekti ning hoopis pidurdada paranemisprotsessi.
Müüt: Alkohol võib olukorda hullemaks teha ning nõrgestada immuunsüsteemi, mille tulemusena jääd veel kergemini haigeks.
Tõde: Vähene tarbimine võib immuusüsteemi hoopis tugevdada ning aitab võidelda põletikega. Võti aga peitub koguses. Päevas tasub tarbida vaid klaas või kaks lahjat alkoholi (nt. veini). Liigtarbijate immuunsüsteem on reeglina nõrgem kui nendel, kes tarbivad mõõdukalt või siis ei tarbi üldse.
Müüt: Apelsinimahla joomine hoiab haigused eemal.
Tõde: Võib toimida, kuid juua võiks hoopis klaasikese jõhvikamahla päevas. Jõhvikamahl sisaldab immuusüsteemile jõudu andvaid antioksüdante ning C-vitamiini. Ka sisaldab see aineid, mis valmistavad sinu seedesüsteemirakukesed ette võimaliku “rünnaku” jaoks. Seega reageerib su keha viirusele kiiremini.
Müüt: Kana-nuudlisupp on külma ja gripi imerohi.
Tõde: Ema teab tõesti kõige paremini! See supp aitab! Juba kana ise sisaldab aminohapet, mis sarnaneb bronhiidiravimile. See mõjub su kopsudele ning aitab röga kiiremini välja köhida. Siiski lisa supile palju aedvilju – usutakse, et just kogu kupatus teeb supi nii võimekaks.
Müüt: Ingveriõlu aitab kõhu korda saada.
Tõde: Asi mis, seal toimetab, on ingver ise, olgu see siis joogis või kusagil mujal. Ingveri toimeaine üle küll alles vaieldakse, kuid fakt on see, et ta aitab ning ainult üks neljandik teelusikatäit aitab näiteks läikiva südame vastu. Kuna suhkrujoogid ei ole kunagi hea valik, proovi ingveriteed!