Detsembris saadetud e-kirjas oli üle 60-aastane politseinik lootnud, et saab koos tuttava, patrullijuhina töötanud naisega patrullitööd teha, et too saaks teda nõustada „arvutitöös”.
Naispolitseinik ja politseinik sattusid samasse vahetusse 2018. aasta jaanuaris Helsingis, vahendab Iltalehti.
Naine oli patrullijuhina soovitanud kuuekümneaastasele mehele istuda kõrvalistuja kohale ja õppida arvutit kasutama.
Mees aga tahtis ise sõita.
Mõlema osapoole sõnul valitses autos algul vahetu õhkkond. Mees oli rääkinud talle kuuluvatest maatükkidest ja soovitanud patrullijuhile neid vaatama minna. Patrullijuht tundis, et politseinik üritas teda seksuaalvahekorda meelitada.
Auto tuli liiklustakistuse tõttu peatada. Patrullijuhi rollis olnud naine oli ´ äsja saadud ülesannet arvutisse sisestamas, kui mees ootamatult käe tema säärele libistas.
Ära puutu mind!, oli naispolitseinik öelnud kõva häälega, aga kui mees ei peatunud, lükkas naine mehe käe säärelt eemale.
Patrullijuhi sõnul oli mees seejärel end patrullauto akna poole kallutanud ja midagi alla neelanud. Ta oli solvunud ja vaikis. Naise sõnul kohtles mees teda kogu ülejäänud vahetuse aja ebaviisakalt.
Pärast töökohale naasmist oli naine mehe puudutamisest koheselt oma ülemusele rääkinud. Pikka aega politseinikuna töötanud naine rääkis kohtus, et pole kunagi varem tundnud vajadust kolleegi karta, kuigi tegu polnud tema sõnul kõnealuse mehe puhul esimene.
Naise sõnul oli mees teda aastaid varem korra rindadest haaranud ja saanud teise kolleegi ahistamise eest hoiatuse, mis hiljem halduskohtu otsusega tühistati.
Ahistamises süüdistatav politseinik eitas kuritegusid. Ta rääkis, et üritas patrullijuhile õlale koputada, kui too vihaseks sai. Samas ei suutnud ta meenutada, millises olukorras oli ta püüdnud naist puudutada. Üle 60-aastane politseinik oli vahetult pärast sündmusi pensionile jäänud.
Kohus pidas kannatanu juttu usutavamaks ja detailsemaks kui meespolitseiniku oma. Lisaks kannatanu jutule põhinesid tõendid toetavatel meditsiinilistel aruannetel, haiguslugudel ja teiste tunnistajate, näiteks naise ülemuste ütlustel. Helsingi kohus mõistis praegu 68-aastasele politseinikule seksuaalse ahistamise ja ametikohustuste rikkumise eest rahalise karistuse 30 päevamäära ulatuses, mis teeb mehe sissetuleku põhjal 2010 eurot. Helsingi ringkonnakohus otsustas jätta otsuse jõusse.
eestinen.fi