942856 10153458474087810 889234364295162234 n

SEB: kevadel on sõlmitud rekordarv tähtajalisi hoiuseid

Inflatsiooni jätkuva kasvu kõrval on nii era- kui ärikliendid otsimas võimalusi oma raha turvaliseks hoiustamiseks, mis on eelkõige suurendanud huvi tähtajaliste hoiuste sõlmimiseks.
SEB panga andmed näitavad, et selle aasta märtsis sõlmiti üle 11 aasta rekordarv tähtajalisi hoiuseid, mis on tõstnud uute hoiuste lepingute arvu 2012. aasta tasemele.

SEB Balti divisjoni kliendianalüüsi ja andmeteaduse juht Lennart Kitt selgitas, et SEB panga andmete põhjal on näha nii era- kui äriklientide järjest suurenevat huvi oma raha turvalise hoiustamise vastu, mistõttu on eelmise aasta lõpust tähtajaliste hoiuste lepingute sõlmimise maht märgatavalt kasvanud.

„Võrreldes aastataguse ajaga oleme sõlminud 18 korda enam tähtajaliste hoiuste lepinguid. Ühtlasi oli selle aasta märts viimase 11 aasta rekordkuu, kusjuures 91% lepingutest on sõlmitud eraisikute poolt,“ sõnas Kitt. Ta lisas, et kolmandik lepingutest on sõlmitud automaatse pikendusega ehk see võimaldab raha hoiustada pikemalt, kui esmalt planeeriti.
„Esimeses kvartalis lepingu sõlminutest 64% sõlmis lepingu paigutades raha ühele hoiusele, kuid pisut üle kolmandiku ehk 36% hoiustajatest on sääste hajutanud ehk jaotanud hoiused eri perioodide vahel,“ selgitas Kitt. Ta tõi esile, et veerand lepingute mahust on alla 5000 euro suurused hoiused ning 2023. aastal sõlmitud tähtajalistest lepingutest kolmandik hoiustest suurusjärgus 10 000 – 30 000 eurot. Üle 100 000 euroste lepingute arv on alla kümnendiku.

Tähtajaline hoius kaitseb raha väärtust

Peamise põhjusena, miks tähtajaliste hoiuste maht on suurenenud, näeb Kitt inflatsiooni mõju. Inimesed otsivad võimalusi oma säästude säilitamiseks ajal, mil majanduskeskkond on ebamäärane ja muidugi asjaolu, et pangad on hakanud tähtajalistele hoiustele intressi maksma. SEB Balti divisjoni kliendianalüüsi ja andmeteaduse juht nentis, et nii era- kui äriklientide jaoks on tähtajaline hoius kõige traditsioonilisem ja turvalisem kogumisviis, mis teatud määral aitab kaitsta raha väärtust ka inflatsiooni eest. „Tähtajaline hoius pakub teistest finantsinstrumentidest suuremat turvalisust, seejuures on kuni 100 000 eurot eraisikust hoiustaja kohta ühes krediidiasutuses kindlustatud ka Tagatisfondi poolt.  Lisaks on tähtajalisele hoiusele ette nähtud kindel intressimäär, mille pank maksab välja hoiuseperioodi lõpus,“ sõnas Kitt.


„Äriklientidel, kellel on vaba raha, mida äritegevuses kohe ei vajata, võimaldab tähtajaline hoius turvaliselt teenida intressitulu lühiajalise hoiuse kaudu,“ tõi Kitt eeliseid esile.

SEB pangas seni 2023. aastal sõlmitud tähtajalistest hoiustest suurem enamus ehk 69% on sõlmitud aastaseks perioodiks. Ta lisas, et tähtajalises hoiuses saab raha hoiustada ühest kuust kolme aastani. Valitud perioodi jooksul ei saa teha täiendavaid sisse- ega väljamakseid. „SEB pangas algab tähtajalise hoiuse intressimäär hetkel 1,25%-st  ja ulatub kuni 3,35%-ni sõltuvalt hoiustamise perioodist,“ nentis Kitt.

Hetkel maksab SEB tähtajalisele hoiusele intressi kuni 3,35% aastas, mis kehtib, kui raha hoiustatakse üheks aastaks.

Erakliendi kogumishoiusele maksab SEB intressi 1% aastas.

SEB

Vaata ka:

Ukraina

Ukrainas avati Eesti aukonsulaat

Täna, 27. märtsil avati Ukrainas Žõtomõri oblastis Eesti aukonsulaat, et tihendada Eesti ja Ukraina vahelist

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Neljapäev 28 märts 2024

Vabandust, ma ei tahtnud solvata. Mul on hea meel teha horoskoobid kõikidele 12 tähemärgile. Jäär

error: Sisu on kaitstud!