Erakorralised uudised
tuletorje

Lõuna päästekeskuse operatiivsündmused 19.-22. mai

Jõgevamaa
21. mail kell 1.17 põles Mustvee linnas Jõe tn kahekorruselise elumaja plekk-katuse alune. Katuse avamine, tulekollete otsimine ja kustutamine kestis hommikul kella 6.47ni. Kell 7.46 käisid päästjad kustutamas uuesti suitsema hakanud tulekoldeid.

Põlvamaa
20. mail kell 14.07 teatati ühe sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetusest Räpina vallas Ristipalo külas Tartu – Räpina – Värska mnt 65. km. Päästjad kõrvaldasid liiklusavariis osalenud auto süttimisohu ja rahustasid kiirabi tulekuni kannatanuid. Kiirabi viis viga saanud naise haiglasse, meesterahvast juht tõsisemalt viga ei saanud.

21. mail kell 12.31 käisid päästjad Põlva vallas Mammaste külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Kell 21.33 teatati, et Põlvas Lao tn on auto radiaatori ja stange vahele pugenud kassipoeg. Päästjad eemaldasid kassipoja kättesaamiseks auto põhjakatte.

Tartumaa
19. mail kell 13.10 teatati, et Tartus Soola tn on parklas auto, millest lekib kütust ja õli. Kohale tuli omanik, kes auto remonditöökotta teisaldas. Päästjad katsid vedelikud absorbentainega.

20. mail kell 13.40 teatati, et Tartus Tähe tänaval süttis korteris pesumasin. Ruumidesse sisenenud pääste suitsusukeldujad kustutasid põlengu. Suitsusest korterist leitud inimene anti tervise kontrollimiseks üle kiirabile. Veel leiti korterist elu ja tervise juures olev kass.

Kella 18.03 ajal põles Tartus Siili tänaval korteri rõdul lillepotitaoline ese, mille päästjad veejoaga kustutasid. Kohale tulid korteriomanikud, kellega koos ruumide tuleohutus üle vaadati.

21. mail kella 12.57 ajal põles Tartus Mõisavahe tn parklas väikekaubik, mille päästjad kustutasid. Tulekahju põhjus jäi esialgu selgusetuks.

Kella 22.59 ajal süttis Tabivere alevikus Kalda tn varem põletatud, kuid korralikult kustutamata jäetud lõkkest lennanud sädemest lähedal asuv kompostikast. Omanik summutas põlengut ämbriga vett loopides, päästjad kustutasid tulekahju veejoaga. Päästjad hoiatavad, et lõket tuleb valvata ning lahkudes korralikult kustutada, et tuli ümbrusele ei leviks.

21. mail kell 23.21 aitasid päästjad kiirabitöötajatel pääseda Tartus Tamme pst kodus kukkunud 87aastase naise juurde. Uks avati kangiga.

Valgamaa
19. mail kell 13.39 teatati, et Otepää vallas Neeruti külas põleb kõrvalhoone. Päästjate saabudes oli tules vana laut, kuur ning traktor T-16. Tuli levis ka remondijärgus maja katuse alla ning kuumusest purunesid hoone ühe külje aknad. Kõrvalhooned ja traktor hävisid tulekahjus. Päästjad avasid kustutustöödeks neljandiku elumaja katusest. Kustutustööd lõpetati kell 16.19. Kohale tuli omanik, kes tunnistas, et hoonetest 10-15 meetri kaugusel oli teinud lõket, mis jäi korralikult kustutamata. Tõenäoliselt süütas põlengu lõkkest tuulega lennanud säde. Päästjad hoiatavad, et lõket tuleb valvata ning lahkudes korralikult kustutada, et tuli ümbrusele ei leviks.

Viljandimaa
20. mail kell 19.23 käisid päästjad Mulgi vallas Sultsi külas varem põlenud metsaalal kustutamas suitsema hakanud seitsmeruutmeetrist ala.

Kell 20.37 said päästjad häirekeskuse kaudu teate, et Võrstjärvel Rannaküla piirkonnas Noni poolsaare lähedal lõppes paadil kütus ja neli paadis olnud inimest ei saa kaldale. Päästjad aitasid paadi kella 21.45 kaldale pukseerida.

Vaata ka:

dieet

7 täiesti valet dieedimüüti, mida te kogu oma elu uskunud olete

Kui andsite aastavahetusel uueks aastaks lubadusi, kas nende hulka kuulus ka lubadus kaalu kaotada? Tõenäoliselt

karma

Missugused karmamustrid sind kummitavad?

Erinevatel aegadel elame erinevat elu. Ilus aeg võib ootamatult asenduda allakäiguga, ja madalseis võib kiiresti