Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
photo 1540148426945 6cf22a6b2383

4 tervisele kasulikku põhjust, miks küüslaugust lugu pidada

Haisev roos, nagu küüslauku kutsutakse, on enamat kui lihtsalt tugeva lõhnaga taim. Küüslauku tuntakse ühe vanima ravimtaimena ning selle tervistav mõju on laialdaselt tunnustatud.

Haisev roos, nagu küüslauku kutsutakse, on enamat kui lihtsalt tugeva lõhnaga taim. Küüslauku tuntakse ühe vanima ravimtaimena ning selle tervistav mõju on laialdaselt tunnustatud.

Küüslaugu tervistavad omadused


1. Küüslauk on antioksüdant Teadlased arvavad, et küüslaugus leiduv orgaaniline ühend allitsiin, mis annab küüslaugule tema lõhna ja maitse, on maailma tugevaim antioksüdant.  Küüslauku on paljudes kultuurides kasutatud toidu ja ravimina tuhandeid aastaid, juba Egiptuse püramiidide ehitamise ajast. 18. sajandi alguse Prantsusmaal jõid hauakaevajad purustatud küüslauguga veini, uskudes, et see kaitseb neid katku eest, mis Euroopas paljudelt elu võttis. Esimese ja Teise maailmasõja ajal anti sõduritele küüslauku gangreeni ennetamiseks. Tänapäeval kasutatakse küüslauku südamehaiguste, sealhulgas ateroskleroosi ja veresoonte lupjumise (mis võib põhjustada infarkti või insulti), kõrge kolesteroolitaseme ja kõrge vererõhu taseme ennetamiseks ning immuunsüsteemi tugevdamiseks.  Küüslaugus on palju antioksüdante, mis aitavad hävitada vabu radikaale – osakesi, mis võivad kahjustada rakumembraane ja DNAd ning mis võivad kiirendada vananemisprotsessi ja soodustada erinevate haiguste, sealhulgas südamehaiguste ja vähi teket. Antioksüdandid neutraliseerivad vabu radikaale ja vähendavad või aitavad ennetada vähemalt osa aja jooksul tehtavast kahjust.2. Küüslauk on antibiootikum
Küüslaugus leiduv allitsiin on ka tugev antibiootikum, mis võitleb põletike ja bakteritega. Briti teadlased andsid 146 inimesele 12 nädala jooksul kas platseebot (näiv ravim) või küüslauguekstrakti. Küüslaugu manustajad haigestusid külmetushaigustesse kahe kolmandiku võrra vähem. Teiste uuringute kohaselt on neil, kes söövad nädala jooksul rohkem kui kuus küüslauguküünt, 30% vähem peensoolevähki ja 50% vähem maovähki. Küüslauk aitab avada ummistunud ninaõõnt. 3. Küüslauk vähendab kolesterooli hulka
Shandongi Ülikooli toksikoloogia instituudi 2012. aasta uuringus analüüsisid teadlased 26 hästi kavandatud kliinilise uuringu tulemusi, et hinnata küüslaugu mõju kolesteroolitasemele. Üldiselt leiti, et küüslauk oli kolesterooli vähendamisel efektiivsem kui platseebo. Autorid märkisid, et võrreldes kontrollgruppidega vähendas küüslauk oluliselt nii üldist kolesterooli taset kui ka triglütseriidide taset. Paljud järgnenud uuringud on kinnitanud, et küüslaugu erinevad vormid võivad vähendada kolesterooli taset.

4. Küüslauk on afrodisiaakum
Küüslaugul on võime parandada vereringet ning seetõttu arvatakse, et see võib kirgi sütitada! Tiibeti munkadel oli peale küüslaugu söömist keelatud kloostritesse siseneda.

Küüslaugu ajalugu

Kunagi kasutati seda maksevahendina.
Vaaraode päevil pidasid vanad Egiptlased küüslauku nõnda väärtuslikuks, et nad panid seda hauakambritesse, sealhulgas ka kuningas Tutanhamoni hauakambrisse.
Antiik-Kreeka elanikud andsid küüslauku Olümpiamängude sportlastele, et nad oleksid tugevamad ja peaksid kauem vastu.
Indias kirjeldavad 5000-aastased Sanskriti ürikud küüslaugu raviomadusi.
Küüslaugu lõhn ja miks see üldse halb ei ole!
Küüslaugu lõhn tuleneb väävliühendist ning need on teadupoolest tugeva aroomiga. Tegelikult on kõhugaasides just väävliühendid need, mis haisu tekitavad. Need väävliühendid on võimsad tegelased, arvestades, et nad moodustavad välja pääsevatest kõhugaasidest vaid ühe protsendi!

Need võimsad väävliühendid küüslaugus tapavad ja hämmastavalt paljusid baktereid, viiruseid, seeni, hallitust, parasiite ja usse ning piiravad nende paljunemist tavaliselt nendega kokku puutudes. Väävliühendid toimivad ka keha elutähtsates süsteemides, näiteks vereringes, seedesüsteemis, immuunsüsteemis, kus nad eemaldavad mürke, puhastavad, alandavad vererõhku, tugevdavad immuunsüsteemi ja tervendavad. Kokkuvõttes aitab küüslauk püsida terve.
Miks peab küüslauk 5–10 minutit seisma?
Et küüslaugust maksimaalselt kasu saada, lase sellel vähemalt 5 minutit pärast selle purustamist ja enne söömist või kuumtöötlemist lihtsalt seista. 5 minutit ootamist võimaldab tekkida tervistaval allitsiinil.

Kui Sa sööd hommikuti tühja kõhuga küüslauku ja mett, siis juhtub Sinu kehaga SEE

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!