Lapsepõlv on kriitiline aeg, mille jooksul kujunevad välja paljud isiksuse, käitumise ja tervise alused. Varased kogemused, kas positiivsed või negatiivsed, mängivad olulist rolli inimese vaimse tervise kujundamisel kogu elu vältel.
Lapsepõlve Roll Isiksuse ja Käitumise Kujunemisel Lapsepõlves kujunevad välja põhilised isiksuseomadused ja käitumismustrid. Turvaline ja toetav kasvukeskkond aitab kaasa positiivse enesehinnangu, emotsionaalse intelligentsuse ja sotsiaalsete oskuste arengule. Vastupidiselt, traumaatilised kogemused nagu hooletusse jätmine, väärkohtlemine või ebasoodne kodune keskkond võivad põhjustada negatiivseid tagajärgi, nagu madal enesehinnang, käitumisprobleemid ja psühholoogilised raskused.
Pimedusmasenduse ja Lapsepõlve Vaheline Seos Pimedusmasendus, tuntud ka sesoonse depressioonina, on seisund, mis on seotud aastaajaliste muutustega, eriti valguse puudumisega talvekuudel. Lapsepõlves kogetud stress ja trauma võivad mõjutada inimese võimet toime tulla täiskasvanueas tekkivate vaimse tervise probleemidega, sealhulgas pimedusmasendusega. Inimesed, kes on lapsepõlves kogenud traumaatilisi sündmusi, võivad olla tundlikumad pimedusmasenduse sümptomite suhtes.