Neljapäev , 28 märts 2024
istock 000011686797small

Sotsiaalministeerium ja omavalitsused arutasid vaktsineerimisplaani

Sotsiaalministeeriumi ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindajad arutasid omavalitsusjuthidega COVID-19 olukorda ja vaktsineerimisplaani.

 

 

Sotsiaalministeeriumi ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindajad arutasid kohtumisel omavalitsuste juhtide ning sotsiaalosakondade juhatajatega arutati  olukorda hoolekandeasutustes, sotsiaalkindlustusamet ja terviseamet andsid ülevaate hoolekandeasutustele antavast toest COVID-19 ennetamisel, edastas sotsiaalministeerium.

Ministeeriumi esindajad selgitasid kohtumisel omavalitsustele lähinädalate vaktsineerimisplaane.

 

 

Sel ja järgmisel kahel nädalal keskendutakse hooldekodude vaktsineerimisele, riskirühma kuuluvate ehk üle 70-aastaste ja teatud diagnoosidega inimeste vaktsineerimisega alustatakse hiljemalt veebruarikuu jooksul. Elutähtsa teenuse osutajad ja teised kõrge nakkusriskiga omavalitsuste töötajad saavad võimaluse vaktsineerimiseks COVID-19 haiguse vastu teise kvartali lõpus. Erandina võimaldatakse varasemas järgus vaktsineerimist riskirühmadega otseselt kokku puutuvatele töötajatele, näiteks koduhooldustöötajatele.

„Hooldekodud on ministeeriumi jaoks vaieldamatult prioriteetne valdkond, sest nende tegevuse kvaliteedist ja suutlikkusest sõltub paljude inimeste heaolu ja turvalisus,“ ütles sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse.

 

 

„COVID-19 kriisi ületamiseks ja vaktsineerimiskava elluviimiseks on vajalik ka kohalike omavalitsuste panus ja koostöö. Leppisime koosolekul kokku, et tõhustame infoliikumist ja kommunikatsiooni seoses COVID-19 vaktsineerimiskavaga. Vaktsineerimiskavaga seotud informatsioon on vajalik viia lähemale kohalikesse omavalitsustesse, kes saaksid infot elanikonnale paremini jagada oma linna- ja vallalehtedes ning kohalikes meediumites,“ ütles Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei.

Trei sõnul on vaktsineerimise teavituse osas liit juba varasemalt pakkunud abi kommunikatsiooni vahendamiseks kohalike omavalitsusteni, sest oluline on, et eesliinil töötavad inimesed saaksid võimalikult kiiresti vaktsineeritud, eriti just sotsiaalhoolekandega tegelevad inimesed, kes omavad tihedat kokkupuudet eakatega.

Sotsiaalministeerium tutvustas kohalikele omavalitsustele ka sotsiaalministeeriumis valmivat toidu päästmise tegevuskava ning toiduabi jagamise korraldust 2021. aastal. Valitsus toetas eelmise aasta detsembri alguses sotsiaalministeeriumi ettepanekut alustada Euroopa Komisjoniga läbirääkimisi, et taotleda aastateks 2021-2023 puudust kannatavatele inimestele toiduabi ostmiseks ja jagamiseks 4,5 miljonit eurot.

 

 

Kuuse sõnul pööratakse eraldi tähelepanu toiduabi andmisele inimestele, kes kriisi tõttu on suuremas hädas kui tavaliselt. „Selleks suurendame sel aastal toiduabi jagamiste arvu. Loodame, et seegi on vajalikuks ja tõhusaks abiks inimestel üle kogu Eesti. Hea koostöö omavalitsustega on mõlemas teemas ülioluline ning rõõmustan, et meil on siin konstruktiivne suhtumine,“ lisas Kuuse.

Eesmärk on 2021. aastal jagada toiduabi senise kahe korra asemel vähemalt neli korda aastas. Samuti on plaanis toiduabile eraldatud rahalist mahtu suurendada enam kui poole võrra. Toiduabi jagamist alustatakse 22. veebruarist.

Alates 1. jaanuarist saavad puudega lapsed lapsehoiu,- tugiisiku- ja transporditeenuseid vaid oma kohaliku omavalitsuse kaudu. Teenuste rahastamine Euroopa Sotsiaalfondi toel on alates 1. jaanuarist üle antud kohalikele omavalitsustele.

Allikas: BNS

Vaata ka:

Ukraina

Ukrainas avati Eesti aukonsulaat

Täna, 27. märtsil avati Ukrainas Žõtomõri oblastis Eesti aukonsulaat, et tihendada Eesti ja Ukraina vahelist

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Neljapäev 28 märts 2024

Vabandust, ma ei tahtnud solvata. Mul on hea meel teha horoskoobid kõikidele 12 tähemärgile. Jäär

error: Sisu on kaitstud!