Erakorralised uudised
automobile 1022457 1920

Praktilisi nõuandeid auto korrashoiuks

Iga autoomanik soovib, et tema auto püsiks kasutuskõlblik ning selle eluiga oleks pikk. Soovitud eesmärkide saavutamiseks võta aega auto hooldamiseks. Auto korrashoiuga väldid probleemide teket ning saad end igal sõidukorral rahulikult ja mugavalt tunda. Oleme sinu jaoks välja toonud nõuanded auto kauakestvuse säilitamiseks.

Kaitse autot ilmastikutingimuste eest
Korraliku väljanägemise säilitamiseks kaitse seisvat autot ilmastikutingimuste eest ning soeta endale autovarjualune. Mugavad garaažid ja varjualused pakuvad sinu autole kaitset ilmastikutingimuste eest ning tagavad, et hoovis on autole alati olemas parkimiskoht uudishimulike silme alt eemal. Uut autovarjualust või garaaži valides lähtu eelkõige suurusest ning sobivaimast materjalist. Kõige lihtsam ja soodsam on paigaldada hoovi autotelk, mida on samuti ka kerge teisaldada.
Arvesta, et autotelgid on mõeldud eelkõige ühele autole, nii et kui peres on mitu sõidukit, mis vajavad varjualust, siis vali hoopis puidust katusealus või garaaž. Puidust garaažide ning katusealuste valik on kõige laiem nii suuruste kui ka lisandväärtuste poolest.

Korista ja puhasta autot vähemalt kord kuus
Auto koristamine on sama oluline kui toa koristamine. Hoia masina välimus korras – puhasta autot vähemalt kord kuus nii seest kui ka väljast. Viska minema prügi, pane ära ebavajalikud tarbed ja organiseeri autos olevad esemed. Puhasta interjöör tolmuimejaga ja klopi matid, et kogunenud mustus autost välja saada. Autot väljastpoolt pestes puhasta ka aknaklaasid, peeglid, tuled ja kummid.
Lisaks heale väljanägemisele tekitab puhas auto tunde nagu oleks tegemist uue sõidukiga. Samuti aitab see masinal paremini säilida ning pikendab eluiga. Parema väljanägemisega auto eest on võimalik ka hilisema müügisoovi korral selle eest kõrgemat hinda küsida.

Teosta osade vahetus periooditi
Üheks tähtsaimaks talituseks auto kestvuse säilitamisel on selle osade kontroll ja vahetus.

Tähelepanu nõuavad järgmised osad:

  • Õhufiltrid, mis koguvad endasse mustust ja tolmu, tuleks välja vahetada kord aastas.
  • Aku töövõime langeb kasutamisel ning võib lõpusirgel välja surra. Selle vältimiseks vaheta akut vähemalt iga viie aasta tagant.
  • Pidurimootorid ja -klotsid hoiavad pidurid töökorras ja on olulised ohutult liiklemisel. Pane sõites tähele hõõrdumist või kriginat – see viitab pidurite kontrollimise või vahetuse vajadusele. Üldine pidurite eluiga jääb 40 000 ja 100 000 km vahele

Ka väiksemad detailid nagu kuulliigendid, puksid, süütepool, süüteküünlad ja amordid vajavad aeg-ajalt vahetust. Lisaks sellele tuleb jälgida masina õlide ja vedelike vajadust. Peamisteks nimetatud teguriteks töökorra säilitamisel on transmissiooniõli, mootoriõli, pidurivedelik, jahutusvedelik ja roolivõimendi õli. Kuna igaüks meist ei ole suuteline kõike ise kontrollima ja vahetama, siis tuleb selleks pöörduda spetsialisti poole. Käi järjepidevalt ülevaatuses ja pea selle kohta logi. Märgi üles kuupäev ja tehtud tööd, et tulevikus vältida võimalikku segadust.
Lisaks kõigele eelnevale pea meeles, et liikluses tuleb järgida reegleid ning austada kaasliiklejaid. Nii aitad kaasa turvalisele liiklusele ning hoiad ära võimalikud avariid või ohtlikud olukorrad. Kui sul tekkis oma auto hooldamise osas küsimusi, siis vaata üle enda auto mark, aasta ja kasutusjuhend ning konsulteeri spetsialistiga, et kokku leppida hooldus või vajalikud lisatööd.

allikas: saladused.ee

Vaata ka:

Geiro

Politsei otsib 29-aastast Geirot

Politsei palub abi leidmaks 29-aastast Geirot, kellega oli lähedastel viimane kontakt eile õhtul Lähedased andsid

kaerauad

Kriminaalpolitseinikud pidasid Narvas kinni kelmuses kahtlustatava 49-aastase Maksymi

11. aprillil pidasid PPA Ida prefektuuri kriminaalpolitseinikud Narvas kinni 49-aastase mehe, keda kahtlustatakse kelmuse kaudu

error: Sisu on kaitstud!