Saturday , 9 November 2024
Erakorralised uudised
toit

Muuda sel sügisel alatiseks oma söömisharjumusi.

Muuda sel sügisel alatiseks oma söömisharjumusi.

Sügis on suurepärane aeg uuteks algusteks ja üks parim uus algus, mida võid sel sügisel teha, on hakata tervislikult toituma. Kas sa ei tea, kuidas seda teha? Pole probleemi! Allpool leiad seitse nippi, mis aitavad sul oma söömisharjumusi tänavu sügisel alatiseks muuta…

Sügis on suurepärane aeg uuteks algusteks ja üks parim uus algus, mida võid sel sügisel teha, on hakata tervislikult toituma. Kas sa ei tea, kuidas seda teha? Pole probleemi! Allpool leiad seitse nippi, mis aitavad sul oma söömisharjumusi tänavu sügisel alatiseks muuta…

Nipp nr 1: mine toitu ostma reede pärastlõunal
Sa küsid, et kuidas küll reede pärastlõunal rahvarohkesse toidupoodi minek aitab sul oma söömisharjumusi muuta. Tegelikult on see päris lihtne. Esiteks on toidu ostmine reede pärastlõunal sageli päris meeldiv kogemus, sest enamik inimesi käib poodides laupäeviti või pühapäeviti, nii et sul ei teki mingit stressi. Teiseks vähendab köögi reedel värske toiduga varustamine suuresti võimalust, et lähed välja sööma või tellid nädalavahetusel valmistoitu koju, mis peaks säästma sind kohe mõnestsajast lisakalorist…

Nipp nr 2: varu külmutatud köögivilju
Värsked köögiviljad on paremad kui külmutatud, on ju nii? Selge see, kuid külmutatud köögivili on siiski palju parem kui üldse mitte köögivilja. Värske köögivilja probleem on värskus. Nimelt peab värske köögivili olema tõesti värske ja enamikul meist ei ole aega 3–4 korda nädalas poes käia, nii et me lihtsalt ei söö köögivilju kuigi sageli. Kui aga varud sügavkülma suuremas koguses külmutatud köögivilju, võid neid lisada igale suupistele, lõuna- ja õhtusöögile, mida kodus sööd, mis on fantastiline esimene samm halbadest toitumisharjumustest alatiseks loobumisel!

Nipp nr 3: kõigepealt söö ära köögiviljad
Tavalisel lõunasöögi taldrikul on sageli tükk liha, natuke köögivilju ja süsivesikuid, nagu kartulid, riis või pasta. Enamik inimesi segab need kolm koostisosa ja sööb kõike korraga, kui aga tahad sel sügisel hakata tervislikumalt sööma, peaksid sööma neid eraldi kindlas järjekorras. Alusta köögiviljadest, seejärel võta ette liha ja lõpeta süsivesikutega – nii annad organismile piisavalt aega, et aduda täiskõhutunnet ja seega sööd palju vähem süsivesikuid kui tavaliselt. Sellise söömisviisiga harjumine võtab muidugi natuke aega, kuid lõpuks tasub see end ära!

Nipp nr 4: söö ainult köögilaua ääres
Mitmed viimastel aastatel tehtud uuringud on näidanud, et söömine, tehes samal ajal midagi muud – lugedes ajalehte, vaadates telerit või surfates internetis – ei ole just kuigi tervislik harjumus. Miks? Sest niimoodi sööme palju rohkem kui muidu, sest meie meeled on hõivatud millegi muuga kui toit, mida sööme. Üks olulisemaid samme, mille peaksid sel sügisel astuma, on seega köögi- või söögitoa laua muutmine ainsaks kohaks, kus sa sööd, olgu tegemist ükskõik millise toidukorraga.

Nipp nr 5: tee kuivemaid salateid
Salatite söömine on väga tervislik valik, nõus? Siiski paraku küll mitte alati. Salatitega on see probleem, et need sisaldavad kastmeid, milles on sageli suurel hulgal kaloreid, nii et need ei aita sinu dieedipingutustele just õiges suunas kaasa. Kas teadsid, et näiteks ühes supilusikatäies oliiviõlis on umbes 120 kalorit? Ühes ainsas lusikatäies! Ja mõned teised köögiviljaõlid on isegi veel kaloririkkamad, rääkimata majoneesi või mis tahes kujul suhkrut sisaldavatest salatikastmetest…

Nipp nr 6: kirjuta üles kõik, mida päeva jooksul sööd
Üks peamisi ülesöömisega seotud probleeme on see, et sageli on seda raske märgata, nii et enamik meist ei teagi, kui palju nad tegelikult päeva jooksul söövad. Kui tahad tänavu sügisel oma toitumisharjumusi muuta, hakka pidama toidupäevikut. Esimese sammuna kirjuta üles kõik, mida päeva jooksul sööd, ja kui sellest veel ei piisa, et veenda sind paremini sööma hakkama, lisa iga toidukorra juurde selle kalorisisaldus. Kui näed, et sööd üheainsa toidukorraga 1000 või isegi rohkem kalorit, peaks see olema piisav motivaator, et hakkaksid lõpuks tervislikumalt toituma…

Nipp nr 7: janu korral joo rohelist teed
Roheline tee ei sisalda mitte ainult vähem kaloreid kui tavalised joogid (kohv, puuviljamahlad, karastusjoogid), vaid see parandab teadaolevalt ka ainevahetust. Ja kui sellest veel ei piisa, siis mõtle sellele, et ei ole midagi paremat kui veeta vihmane sügisene pärastlõuna tekki mähituna, rüübates rohelist teed ja lugedes head raamatut… Kes ütles, et sel sügisel söömisharjumuste muutmine on hirmus raske töö?

Vaata ka:

huuletubakas

Kasvav vajadus nikotiinipatjade regulatsiooni järele: Eesti ootab Põhjamaade suuniseid

Kuna nikotiinipatjade tarvitamine Eestis on kasvanud, näevad nii sotsiaalministeerium, nikotiinitoodete maaletoojad kui ka terviseamet vajadust

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash

Täna võib lotoõnn naeratada just neile 2 tähemargile

Täna laupäeval 09.11 2024 võivad lotoõnne naeratada just neile 2 tähemargile Täna võib lotoõnn naeratada