Erakorralised uudised
jubo

Lapsevanemad, kas teate mida Teie lapsed (11-14.a) teevad? Teismeliste Tinder YUBO – Paljastavad pildid ja alkoholilembus ja seksi soov.

Paljastavad pildid ja alkoholilembus, soov leida endale sõpru või kaaslast ning tahtmatus suhelda homodega – need märksõnad iseloomustavad rakendust Yubo, kuhu on koondunud alaealised, keda täiskasvanute kohtinguäpp Tinder vanuse poolest veel ei soosi. Uurime järele, mis see on ja mida seal täpsemalt tehakse?

 

Peale vasakule ja paremale svaipimise (ekraanil sõrmega teiste kasutajate jagamine meeldivateks ja mittemeeldivateks – toim) võimaldab Yubo lisada oma listi sõpru ja teha live-ülekandeid. Väikese tasu eest teeb uute tutvuste leidmise töö ära rakendus ise, lisades kasutaja sõbralisti inimesi oma suva järgi.

Õhtulehe ligi kuu kestnud eksperimendis kehastun 13aastaseks tüdrukuks. Eesmärk oli jälgida, kuidas Yubo töötab ja mida noored seal teevad. Lisaks kaasasime ühe lapsevanema nõusolekul vaatlusesse tema 14aastase tütre Anni (nimi muudetud), kel on rakendusega isiklik kokkupuude.

 

 

Palun Annil rakendust paari sõnaga kirjeldada ja olla võimalikult aus. Ta räägib suitsetavatest ja iga päev alkoholi tarvitavatest lastest, kes elanud siin ilmas vaid napid 11‒13 aastat.

Teevad nalja, et iga päev joovad?

„Ei tee! Päriselt ka! See pole tegelikult midagi erilist. Mul on endal kolm klassiõde, kes ka joovad ja suitsetavad,“ lausub Anni toonil, nagu oleks see midagi täiesti tavalist.

Mida te Yubos teete?

 

 

„Ei midagi erilist. Niisama kirjutame, jagame snäppe [piiratud vaatamisajaga lühipildid ja -videod]. Aga mul üks klassivend leidis sealt endale tüdruku ka. Praegu ma ei tea, aga kui koolid lahti olid, siis käisid õhtuti pidevalt jalutamas,“ märgib Anni.

Sa oled ka kaaslast otsinud?

Anni muigab, aga ei vasta midagi.

 

Otsekohene! 

On aeg rakendust ise katsetada. Etteruttavalt olgu öeldud, et ma ei laskunud ühegi kasutajaga vestlusse ega lisanud neid ise oma sõbralisti, veel vähem svaipisin kedagi paremale või vasakule.

Kahtlen, kas mul õnnestub teismeliste salapärasele maailmale üldse ligi pääseda, sest ma näen (ja olen) 13‒17aastaste noorte kõrval välja täielik vaarao. Küsin enda 14aastaselt pojalt, mis ta arvab? Ta ütleb, et ma olen imelik…

 

 

Proovin ikkagi! Loon kasutaja Kiks13, sünniaeg 2008. Isikutuvastuseks küsitakse pilti. Otsin selliseid, kus nägu pole otsevaates näha. Ühel jalutan mererannas, teisel silitan kassipoegi. Käivad kah! Paari minuti pärast ongi Yubo väravad valla. Tõden, et tegelikult ei garanteeri miski, et inimesed seal on Yubos need, kellena end esitlevad.

Ohtlik ju? „Seda ei tea kunagi, kes teine inimene päriselt on. Mitte ainult siin, mujal ka. Et oma aadressi igaühele anda pole mõtet, jah!“ tunnistab Anni.

POLITSEI – Vanemad, rääkige oma lastega!

Loe edas SIIT

Allikas Õhtuleht

Vaata ka:

mees 1

Sa ei ole üksildusele määratud: kuidas leida leevendust “kroonilise vallalise sündroomile”

Paljud inimesed tunnevad end mingil hetkel oma elus vallalisena ja see on täiesti normaalne. Siiski

jonathan j castellon be8AmxavYp8 unsplash

Kohtingul enesekindla mulje jätmine: 5 lihtsat nippi

Esimesel kohtingul enesekindla mulje jätmine võib tunduda keeruline, aga ära muretse! Siin on 5 lihtsat

error: Sisu on kaitstud!