Erakorralised uudised
haige

Kas said külma? Siin on sulle üheksa nõuannet, kuidas külmetusest hoolimata öösel hästi magada…

1. kasuta moodsat tehnikat

Niiske õhk võib vähendada ninakinnisust, kergendada hingamist, pehmendada ninaümbruse ärritunud nahka ja leevendada kurguvalu. Kui vaid oleks olemas selline seade, mis magamistoa õhu niiskemaks muudaks…. Aga oota – selline aparaat on täitsa olemas! Seda nimetatakse õhusiisutiks ja see muudab külmetuseaegsed ööd palju meeldivamaks!

2. lase moodsal meditsiinil ennast aidata

Muidugi ei saa külmetusest mõne minutiga terveks ravida, kuid saame teha paljutki, et leevendada ebameeldivaid sümptomeid, nagu valu, kinnine nina ja kurguvalu. Paar sutsu ninalahtisti pihustuspudelist võib ninaga imet teha ja kindlustada rahuliku ja kerge hingamisega öö ning kui valu ei lase magama jääda, leidub suures valikus leebeid valuvaigisteid …

3. kasuta ninaplaastreid

Muidugi näed sa ninaplaastriga natuke muumia moodi välja, kuid sellegipoolest aitab ninaplaaster öösel hingata. Ninaplaastrite kuju ja ehitus on sellised, et need venitavad ja avavad ninakäiku, muutes külmetuseaegsed ööd palju meeldivamaks. Need ei vähenda nina ummistava lima hulka, kuid hoolitsevad selle eest, et õhk natukenegi läbi pääseks…

4. kasuta kodust soolavanni

Soolavann ehk soolveega loputamine, mida kasutatakse meditsiinis mitmel otstarbel, on väga tõhus vahend ka hingamisprobleeme põhjustava lima vabastamisel. Hea uudis on see, et et võid soolavanni ka kodus teha! Valmista soolvesi ja kasuta lahust mõned korrad päevas ninakäikude loputamiseks ja vähemalt üks kord vahetult enne magamaminekut.

5. mine kuuma duši alla

Lisaks virgutusele pärast pikka ja väsitavat külmetusega lahingu löömise päeva tekitab kuum dušš ka palju auru, mis avab ninakäigud ja kergendab hingamist. Kuna uinumine on külmetuse korral kõige raskem asi, soovitame käia duši all vahetult enne magamaminekut. Ja mõnule seal kohe pikalt!

6. kasuta füüsika põhiseadusi

Kindlasti ei ole vaja olla füüsikaprofessor, et kasutada külmetushaiguse sümptomite leevendamiseks füüsika põhitõdesid. Lihtne tõde on see, et ninakäigud käivad kergemini läbi, kui pea on kõrgemal, kuid istudes või väga kõrge peaalusega magamine ei pruugi olla kõige mugavam lahendus, nii et võid proovida lihtsalt peaalust veidi kõrgendada. Ära kuhja pea alla patju, sest nii võid kaelale haiget teha, pane selle asemel midagi voodi päitsiossa, mis selle kõrgemaks teeb.

7. tee mõned kätekõverdused, istessetõusud või kükid

Teame-teame: külmetushaigusega treenimine pole just suurem asi lõbu, kuid peaaegu mis tahes füüsiline tegevus aitab kaotada (vähemalt mõneks ajaks) külmetuse kõige ebameeldivama sümptomi ehk kinnise nina. Ja kuna uinumiseks on vaja üldiselt vaid mõneminutilist takistusteta nina kaudu hingamist, võivad mõned kätekõverdused, istessetõusud või kükid abiks olla.

8. söö õhtusöögiks kuuma suppi

Nagu kuum dušš, võib ka kuum supp kinnise nina lahti teha ja öist hingamist kergendada. Aga see ei ole veel kõik. Mõned uuringud on näidanud, et kuum supp võib vähendada külmetuseaegset hingamisteede põletikku, mis leevendab veelgi ebameeldivaid sümptomeid.

9. muuda magamistuba võimalikult mugavaks

Kui pead külmetusega rinda pistma, võib ka väikseim ebamugavus magamistoas uinumist takistada. Seega õhuta magamistuba enne magamaminekut korralikult, kasuta kõige mugavamat voodipesu, mis sul on, ja muuda magamistuba meeldivalt hämaraks. Ka küljel magamine aitab, sest hingamisteed vajuvad selili magades kergemini kinni, suurendades hingamistakistust veelgi.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi