Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
hd wallpaper 4439673 1920

Kas oled optimist või pessimist?

Elus juhtub nii head kui halba, ja igal meist on neile reageerides isikupärane emotsionaalne häälestatus: positiivne või negatiivne. Selle põhjal võibki eristada optimiste pessimistidest. Oma osa on selles ka sodiaagil. Testi, kumba „parteisse” kuulud sina, valides küsimustele vastates A- või B-variandi.

1. Kumb neist kahest värvist sulle rohkem meeldib? A. Punane B. Sinine.
2. Kas oled oma välimusega rahul? A. Peaaegu jah B. Pigem ei.
3. Kas muretsed pidevalt oma tervise pärast? A. Ei B. Jah.
4. Kas tahaksid teada, mis sind tulevikus ootab? A. Jah B. Mitte kunagi!
5. Kas tunned sageli ette, et juhtub midagi halba. A. Ei B. Jah.
6. Kas ilm mõjutab su meeleolu? A. Ei B. Jah.
7. Kas pead end ühiskonna aktiivseks liikmeks? A. Jah B. Ei.
8. Kas sulle meeldib sinu töö? A. Jah B. Ei.
9. Mida mõtled, kui mingis ettevõtmises tabab sind korduvalt ebaedu? A. …et äkki tegin midagi valesti. B. …et mul lihtsalt ei vea.
10. Kuidas reageerid, kui sul milleski kõvasti veab? A. Rõõmustan, sest olen seda ju väärt! B. Rõõmustan, ent kardan: kohe võib juhtuda midagi halba…
11. Kas oled sageli ärevil, ei suuda õhtuti uinuda? A. Ei B. Jah.
12. Mida mõtled, kui nägid halba und? A, Õnn, et see oli vaid unenägu. B. Hakkan juurdlema, mille eest see võis mind hoiatada…
13. Sattusid täiesti võõrasse paika. Kuidas end tunned? A. Imetlen, hakkan seda avastama. B. Ebakindlalt, kõhedalt.
14. Võõraga tutvudes hakkad kohe endast lähemalt rääkima? A. Jah B. Ei, ootan, et tema seda teeks.
15. Keegi oli sinu vastu viisakusetu. Sinu mõtted? A. …et ju tal on paha tuju. B. Olen sellega harjunud.
16. Keegi võõras silmitseb sind pingsalt. Mida mõtled? A. …et ju meeldin talle. B. …et midagi on mu väljanägemises korrast ära.
17. Mida märkad inimestega suheldes? A. Nad lähevad erksamaks ja rõõmsamaks. B. Nad on minu suhtes kuidagi valvel…
18. Kes süüdi on, kui võistluses kaotasid? A. Asjaolud B. Mina ise.
19. Kas mõtled sageli, et elu on sinu suhtes ebaõiglane? A. Ei B. Jah.
20. Kas sulle teeb hirmu võimalik globaalne katastroof, maailmalõpp? A. Ei milleks muretseda, kui seni pole seda veel juhtunud! B: Jah, sest paratamatult kutsuvad inimesed selle ise esile.

Valdavalt A-variant: Oled olemuselt optimist. Sind mõjutavad tugevamini Päike, Jupiter, Marss ja Uraan, seega kuulud Lõvi, Amburi, Jäära, Kaksikute või Veevalaja tähtkujusse. Juhtugu mis tahes, oled piisavalt enesekindel, veendunud oma jõus ja võimekuses. Sa ei hinda kuigi objektiivselt teiste toetust, usud üksjagu ka õnnejumalasse, sest arvad end saatuse lemmiklapseks. Ebameeldivusi pead pigem juhuslikeks või asjaolude süüks, enesele raputad tuhka pähe harva. Vedamist võtad tasuna enese teenetele, kuigi kõrvaltvaatajaile on ilmselge, et tegemist oli õnneliku juhusega või polnud sugugi vaid sina üksi selle õnne sepp.
Muidugi tõmbad inimesi ligi, õhutad tegudele, ent ei maksa langeda eneseimetlusse, muutuda lausa muretuks. Sellest sünnib vastutustundetus ja ettevaatamatus, mis ähvardab tõsiste ebameeldivustega.

Valdavalt B-variant: Kahjuks prevaleerib su hoiakutes pessimism. Sinu tähtkujusse on ilmselt rohkem asja Kuul, Saturnil, Neptuunil, Pluutol, mis on tugevamini aktsenteeritud Kaladele, Vähile, Kaljukitsele, Skorpionile ja Neitsile. Su iseloomus on valdavamad umbusklikkus ja kahtlustavus – täiesti põhjusetult ootad inimestelt ja maailmalt alateadlikult ikka midagi salakavalat või vaenulikku. Isegi väga edukana on raske oma saavutustest täit rõõmu tunda, sest pidevalt kummitab salahirm – peaasi, et nüüd midagi ei juhtuks… Kuigi oled üsna heas arvamuses oma võimekusest, kahtled iga ettevõtmise kallale asudes: kas ma ikka suudan või kas ei hakata mulle kaikaid kodaratesse torkima… Sinu veidra fatalismi kohaselt on elus paratamatu, et ühtedel läheb hästi, teistel allamäge. Vannud, kui midagi viltu läheb, aga ohkad: ega sealt midagi paremat oodata olnudki…
Sellise programmiga teed oma elu ise raskemaks, „sööd” oma eluenergiat. Lakka maalimast seinale olematuid tonte, millega ise oma eduteele tõkkeid sead!

A- ja B-variante enamvähem võrdselt: Sind võib nimetada realistiks sõna parimas mõttes. Hindad konkreetseid situatsioone terve mõistuse seisukohalt, analüüsid, kuidas plusse ja miinuseid tasakaalu viia, ja asud siis vastavalt tegutsema. Vaistlikult oskad tõhusa kasutegurina rakendada maksimaalselt ka oma isikuvõlu. Kuulud Sõnni või Kaalude tähtkujusse, mida teistest armulikumalt protežeerib Veenus.
Ettevaatust vaid ohtliku paralleeliga: kui võtad edu enesestmõistetavana ja viltuvedamistele muretult käega lööd, võib fortuuna omateed minna!

allikas: saladused.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!