klf5031

Isamaa algatas eelnõu maakoolide elujõu säilitamiseks

Neljapäevasel Riigikogu istungil andis Isamaa fraktsiooni liige ning mitmekordne haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas üle Riigikogu otsuse eelnõu Eesti koolivõrgu elujõu tagamiseks. Eelnõu eesmärk on tagada kodulähedase põhikooli püsimine ka hajaasustusega piirkondades.

„Isamaa valitsuses olles suutsime sulgemisest päästa Lüganuse kooli. Kahjuks jäi praegune valitsus oma maakoolide toetusmeetmete rakendamisega sel aastal hiljaks, mistõttu ei suudetud ära hoida kohalikes kogukondades ja Eesti avalikkuses pahameelt tekitanud Lääneranna valla heade ja ajalooliste koolide vähendamist või lausa sulgemist. Peame looma ja rakendama riiklikud toetusmeetmed kohalikele omavalitsustele hajaasustusega piirkondade väikekoolide pidamiseks. Riigil peab olema regionaalpoliitika,” ütles Lukas.

Ta jätkas: „Praegused probleemid näitavad, et riigi poolt vaadates pole otstarbekas hakata valitsuse tasemel iga maakooli saatust eraldi arutama. Lahendus peab olema sisse kirjutatud seadusesse. Selle alusel kaasajastataks tasandusfondi tagamaalisuse koefitsientide määramise kord ja loodaks riiklik toetusmeede hajaasustusega piirkondade koolide pidamiseks. Põhimõtted olgu arusaadavad ja tagagu pikaajaline strateegiline vaade koolivõrgu arendamiseks maal, millega antaks pikemad garantiid kui vaid üks aasta, nagu kavandab valitsus praegu. Koolivõrgu elujõu tagamiseks on oluline anda ka pikemad tähtajad koolide vajalikuks ümberkujundamiseks, et kogukonnad saaksid pikaajalisemalt reageerida ja kohaneda planeeritavate otsustega.”

Vaata ka:

mallukas

Skandaalne paljastus: Mallukas süüdistab Lauri Pedajat alaealisega suhtes.

Eesti tuntud blogija Mariann Treimann, tuntud ka kui Mallukas, tegi hiljuti avalikuks skandaalse teabe, mis

jaasulataja

Hoiatus: Eestis reklaamitud imeline jääsulataja – tegelikkuses petuskeem.

Eestis levib sotsiaalmeedias reklaamikampaania, mis lubab “elektromagnetilise molekulaarse” tehnoloogiaga lume ja jää eemaldamist autodelt. Kampaania

error: Sisu on kaitstud!