Erakorralised uudised
shower g2c9bec3c2 640

DUŠŠI ALL KÄIMISE 11 REEGLIT

DUŠI ALL KÄIMISEGA ON SEOTUD TEATUD REEGLID, MIDA TULEKS JÄRGIDA, KUI SA EI TAHA KASU ASEMEL KAHJU TEHA.
Tee endale selgeks dušivõtmise põhireeglid – see tasub end ära!

1. DUŠI ALL KÄIMINE ON HÜGIEENILINE
Duši all käimine on hügieeniline ja sellest piisab igapäevase hügieeni eest hoolitsemiseks täielikult. See tähendab, et ei ole vaja iga päev vannis käia ja kõiki kehaosi seebiga pesta.

2. KANGED DUŠIGEELID JA -KREEMID
Duši all käies pese mustus seebi, dušigeeli või -kreemiga maha nii kiiresti kui võimalik. Enamik neist pesuvahenditest on naha´vastu liiga karmid ja kuivatavad nahka. Seepärast osta ainult leebetoimelisi ja toitvaid-niisutavaid geele, kreeme ja seepe.

3. HOMMIKUNE DUŠŠ
Hommikune dušš on värskendav ja samal ajal ergutab see ka vereringet, andes energiat ees ootavaks pikaks päevaks.

4. VEE TEMPERATUUR
Ideaalne dušivee temperatuur on igaühe jaoks erinev, kuid peaksid hoiduma liiga pikalt kuuma vee all ligunemisest, sest see võib naha sügelema ajada.

5. NAHA PUHASTAMINE
Duši all pesemine eemaldab naha pinnalt rasu, mis tähendab, et naha sügavamates kihtides paiknevad rakud kaotavad niiskust kiiremini.

6. ÄRA SEEBIGA LIIALDA
Dušši võttes ei ole vaja kasutada liiga palju seepi. Pähklisuurusest kogusest piisab terve keha pesemiseks. Võid kasutada ka kodus valmistatud seepi, kuid enne, kui hakkad ise seepi tegema, loe kindlasti kodukosmeetika jaoks kõige paremate koostisainete kohta.

7. KASUTA SEEPI AINULT INTIIMSETE KEHAPIIRKONDADE PESEMISEKS
Sageli piisab sellest, kui pesta seebiga kaenlaaluseid, jalgu ja intiimpiirkonda ning loputada ülejäänud keha ainult puhta veega.

8. LOPUTA KORRALIKULT
Alati loputa seep või dušikeel korralikult maha. Isegi vähesed seebijäägid võivad jätta nahale punaseid laike, põhjustada nahaärritust ja isegi allergilist reaktsiooni.

9. PATSUTA ENNAST KUIVAKS
Pärast dušši kuivata põhjalikult. Kas hõõru või patsuta ennast kuivaks. Hõõrudes ühtlasi ka masseerid nahka, mis on alati hea.

10. DUŠŠ ILMA SEEBI VÕI DUŠIGEELITA
Kui lähed duši alla ainult selleks, et end keset päeva värskendada, ei ole tavaliselt seepi vms kasutada vajagi.

11. KÜLM DUŠŠ
Kui talud külma vett, lõpeta iga dušš külma vee all seistes. Siiski peaks sooja vee all seismise aeg olema kaks korda pikem kui külma vee osa.

Dušš pärast sportimist

Pärast sportimist – jooksmist, tennisemängu, võrkpalli jne – ei tohiks otsekohe duši alla hüpata.

Kõigepealt tuleks mõni minut oodata, et pulss normaliseeruks ja higistamine lõpeks. Alles siis hakkab kehatemperatuur stabiliseeruma. Vastasel juhul hakkad kohe pärast duši all käimist uuesti higistama. Samuti ära lõpeta dušši külma veega. Leigest veest piisab rahunemiseks ja lõõgastumiseks täiesti.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi