Erakorralised uudised
hapukapsas lisandita f

Kuidas teha ise hea hapukapsas

Hapukapsa valmistamine on lihtne, kuid nõuab mõningaid põhitõdesid. Siin on samm-sammuline juhend, kuidas teha ise head hapukapsast:

 1. Valige õige kapsas. Parim kapsas hapukapsa jaoks on valge kapsas. Valige kapsas, mis on tihe ja värske.
 2. Puhastage ja lõigake kapsas. Eemaldage kapsalt kõik välised lehed ja lõigake see ribadeks. Ribade laius sõltub teie soovidest, kuid üldiselt on hea valik umbes 1 cm laiused ribad.
 3. Sõtkuge kapsas. Sõtkumine aitab kapsal mahla välja ajada. Sõtkuge kapsast vähemalt 15 minutit, kuni see muutub pehmeks ja pehmemaks.
 4. Lisage sool. Sool aitab hapukapsa käärimisel. Lisage kapsale umbes 2 supilusikatäit soola iga kilogrammi kapsa kohta. Segage sool kapsa hulka.
 5. Pane kapsas anumatesse. Asetage kapsas steriliseeritud purkidesse või anumatesse. Suruge kapsas tihedalt kokku, et see oleks võimalikult vedelikuga kaetud.
 6. Lisage raskus. Lisage raskus kapsale, et see oleks pidevalt vedeliku all. Raskuse võib olla näiteks purk vett või suur kivi.
 7. Kääritage kapsast. Kääritamine võtab aega umbes 2-3 nädalat. Kääritamise ajal tuleks kapsast hoida toatemperatuuril, kuid mitte otsese päikesevalguse käes.
 8. Hoidke hapukapsast külmkapis. Kui kapsas on valmis, pange see külmkappi. Hapukapsast saab säilitada külmkapis kuni 6 kuud.

Siin on mõned näpunäited, kuidas teha ise head hapukapsast:

 • Kasutage puhtaid ja steriliseeritud tööriistu ja anumaid.
 • Ärge üle soolake kapsast, sest see võib muuta selle kibedaks.
 • Kui te ei soovi, et kapsas oleks liiga hapu, võite selle enne söömist loputada külma veega.
 • Hapukapsas sobib hästi erinevate roogade juurde, näiteks kartulipudru, vorstide ja liha juurde. Seda saab ka kasutada salatites, suppides ja kastmetes.

Vaata ka:

love 2331486 960 720 576x560 1

Armastuse horoskoop – Pühapäev 16 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on romantiline õhkkond eriti soodne. Kui oled suhtes,

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Pühapäev 16 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna toob Päike sulle energiat ja selgust. Kasuta seda,