kaarehapukooregarabarbrikook

HÕRK RABARBRIKOOK HAPUKOOREGA

Hästi maitsev rabarbrikook, millel mure põhi ja kreemjas täidis. Võimaluse korral kasuta noori punase koorega rabarbeid – neid ei pea koorima ning kook tuleb ilus ja värvikas.

KOOSTISOSAD

Tainas:

100 g võid

85 g suhkrut (1 dl, võib olla roosuhkur)

50 g Saare 20% hapukoort

1 muna

180 g nisujahu (3 dl)

1 tl küpsetuspulbrit

Täidis:

250 g Saare 20% hapukoort

4 sl suhkrut

1 muna

1 tl Dansukker vanillisuhkrutKate:

4-5 rabarbrivart

demerara suhkrut

VALMISTAMINE

saarehapukoor20

Võrratult mureda taina saate köögikombainiga nõnda: lõigake külm margariin kuuma vette kastetud noaga sentimeetristeks tükkideks ja pange 10 minutiks külmutuskambrisse. Võite samasse panna ka vee ning isegi köögikombaini segamisanuma ja lõikenoa. Pange külm rasv ilma seda soojade kätega puudutamata segamisanumasse, kallake jahu peale ning töödelge 6 sekundit (või lülitage pulssrezhiimi sisse kuus korda järjest) ehk kuni segu on muutunud ühtlaselt väikeseteraliseks. Lülitage masin otsekohe välja ning võtke tass külma veega. Lülitage masin uuesti sisse ja kallake vesi kiiresti söötmisavast sisse. Jälgige taignat hoolega ning lülitage masin välja samal hetkel, kui taigen hakkab näitama ühtlaseks palliks vormumise esimesi märke. Selleks kulub jällegi vaid mõni sekund, nii et olge valvsad

Võtke tainas masinast välja, pange kilekotti, vajutage lamedaks kettaks ja pange vähemalt tunniks, aga veel parem järgmise päevani külmkappi. Külmast võetud taignale andke rullimise hõlbustamiseks 10 minutit aega soojeneda, ning rullige siis külmas hoitud või jääkülma veega täidetud taignarulliga õhukeseks. Tehke seda mitte otse laual, vaid kahe eelnevalt jahuse käega ülepühitud küpsetuspaberi vahel. Kasutage jahu minimaalselt, sest rohke jahu lisamine rullimisel teeb taigna kõvaks. Alustage rullimist keskelt ja liikuge rulliga mitte edasi-tagasi, vaid ainult ühes suunas – seestpoolt väljapoole. Äärde jõudes vähendage survet, et servad ei saaks liiga õhukesed.

Tõstke tainas vormi peale kas tainarulli ümber keeratult või tehke seda paberi abil; vajutage taigen vormi keskelt vastu põhja ja liikuge sealt servade suunas, vajutades taigna kätega tihedalt vastu vormi põhja ja seinu ning lükates nõnda välja taina ja vormi vahele jäänud õhu. Vältige taina venitamist, mis põhjustaks küpsemisel taina kokkutõmbumise ja tainaservade allavajumise.

Kui vormil pole eenduvat äärt, sõitke taignarulliga üle vormi, lõigates nii maha taigna ülejäägid. Äärega vormi puhul lõigake ülejääk ära kääridega. Tainaserva võite sõrmedega laineliseks vormida või kahvliga hambuliseks vajutada.

. Sega juurde hapukoor, muna ja küpsetuspulbriga segatud jahu ning sega tainas ühtlaseks (tainas on pehme, aga mitte vedel).

Suru tainas võitatud 24 cm lahtikäiva vormi põhjale ja servadele.

Sega täidiseained omavahel ja kalla vormi.

Kata tükeldatud rabarbriga* ning puista peale veidi demerara suhkrut.

Küpseta 200kraadise ahju keskosas umbes 30 minutit, kuni tainas on kuldne ja täidis hüübinud.

Lase veidi vormis jahtuda, siis libista ettevaatlikult koogialusele.

Nipid ja soovitused:

  • Noori rabarbrivarsi pole koorida vaja, vaja on vaid teravat nuga!
  • Taina saab vormi põhja ja äärtele suruda kergesti jahuste kätega, Ääred tasub pigem õhemad jätta, muidu kerkivad paksuks. 
  • Võta umbes keskmise suurusega rabarbrivarred, kokku u 400-500 g. 

Alliaks: nami-nami.ee

Vaata ka:

TalkAboutDeath 900

Kuidas Rääkida Lastega Surmast

Surma teema võib olla keeruline ja tundlik, eriti laste puhul. Siin on mõned juhised, kuidas

AnxietyNew Share

3 Väikest Erinevust Tervisliku ja Ebatervisliku Ärevuse Vahel

Ärevus on loomulik ja sageli kasulik reaktsioon stressirohketele olukordadele, kuid see võib muutuda probleemiks, kui