Esmaspäev , 4 märts 2024
Erakorralised uudised
MG 5770 850x560 1

Töötukassa toetab edaspidi eelkõige nende ametite omandamist, kus on töötajatest puudus.

28. septembril kinnitas Vabariigi Valitsus uue tööhõiveprogrammi aastateks 2024-2029, mis annab töötukassal võimaluse osutada järgmisel viiel aastal tööle rakendumise ja tööl püsimise toetamiseks 29 erinevat tööturuteenust- ja -toetust. Suurimad muudatused on seotud tööturukoolituse korraldusega. Muutuste eesmärk on rahastada eelkõige koolitusi, mille läbimisel omandatakse oskused, mis parandavad oluliselt inimese tööalast konkurentsivõimet või toetavad karjääripööret.

Töötukassa rahastab edaspidi eelkõige neid koolitusi, mis valmistavad ette töötamiseks ametites, kus on töötajatest puudus. Rahastatavate koolituste valikul lähtutakse Kutsekoja tööjõuvajaduse uuringutest, riigi strateegilistest ja valdkondlikest arengukavadest, tööjõuvajadusega seotud statistikast ja muust asjakohasest infost tööjõu- ja koolitusvajaduse kohta. Üldjuhul peab tööturukoolituse kestus olema vähemalt 26 akadeemilist tundi ning koolitus peab lõppema õpiväljundite hindamisega. 

Töötavatele inimestele, kes soovivad oma oskusi tööturukoolitusel täiendada, taastatakse töötuskindlustussüsteemi panustamise nõue. Koolitusel osalemiseks peab inimesel olema töötuskindlustusstaaži vähemalt 12 kuud taotluse esitamisele eelneva 36 kuu jooksul.

Loetelu rahastatavatest koolitustest koostab kord aastas töörühm, kuhu kuuluvad töötukassa, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad. 2024. aastal rahastatavate koolituste loetelu avalikustatakse novembri alguses.

Uue tööhõiveprogrammiga saab tutvuda siin.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

5 imelise horoskoobiga sodiaagimärki pühapäeval 2. märtsil 2024

1. Jäärad: Täna on teie päev särada! Tunnete end energilisena, enesekindlana ja valmis vallutama maailma.

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Pühapäev 3. märts 2024

Jäär: Täna on hea päev oma partneriga ausateks ja avatud vestlusteks. Võid tunda end eriti

error: Sisu on kaitstud!