Pühapäev , 25 veebruar 2024
4 auhind

Nõmme tähistab linnaõiguste aastapäeva

12. novembril täitub 97 aastat päevast, mil Nõmme tõusis linna staatusesse. Kuigi 1940. aastast liideti Nõmme Tallinnaga peetakse senini tähtsaks linnaõiguste andmise aastapäeva. Päeva tähistatakse iga-aastaselt vahvate tegevuste ja kontsertaktusega, kus antakse üle ka Nikolai von Glehni pronkskuju tublile Nõmme organisatsioonile või inimesele.

Kontsertaktusele eelneb väike jalutuskäik koos ajaloolase Leho Lõhmusega. Kell 13 alustatakse jaamahoone juurest. Uue traditsioonina seotakse retke käigus Nõmme skulptuuridele tähtpäeva puhul kaela sallid, mille kudusid päevakeskuste usinad käsitöölised. Rohevalged sallid saavad kaela jaamaülem, Nõmme Ema ja Nikolai von Glehn.

Kahetuhandendate aastate algusest on traditsioon, et Nõmme linnaosavalitsus annab linnaõiguste aastapäeval üle tunnustusauhinna. Selle pälvib inimene või organisatsioon, kes on Nõmme arengule kaasa aidanud või mõnel muul moel oma teoga silma paistnud. Mullu sai tunnustuse ja sellega kaasneva skulptor Aivar Simsoni loodud Nikolai von Glehni kuju vähendatud koopia Püha Johannese kool.

„Nõmmel ei ole aasta tegija valimine lihtne, sest aktiivseid ja tarku inimesi siin jätkub,“ tõdes Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri. Valik sai tehtud koostöös linnaosakogu, noorte osaluskogu, kogukonna ja eelmise aasta tunnustusauhinna esindajaga. „Tunnustust väärivaid inimesi, organisatsioone või tegusid on Nõmmel aga kordades rohkem. Tegusate ja silmapaistvate inimeste olemasolu inspireerib ning rajab teed järeltulevatele põlvedele. Usun, et tunnustuse saaja hääl jääb kõlama,“ lisas Kuri. Tunnustusauhind „Nõmme Aasta Tegu“ antakse üle kell 14 algaval kontsert-aktusel. (küünlad)

Aastapäevakontserdil esineb suvel kooride maailmamängudel esikoha pälvinud naiskoor Kevad, mida juhatab Õnne-Ann Roosvee. Mitmekülgses kavas on nii maailmamängudel esitatud teosed kui klassikalised isamaalised laulud. Kontsert on kõigile tasuta.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horokoop – Laupäev 24 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill)Täna on suurepärane päev armastuse väljendamiseks. Ole avatud ja aus

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 24 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill)Kaart: Mõõkade KuningasTäna on aeg teritada oma mõistust ja keskenduda

error: Sisu on kaitstud!