Esmaspäev , 26 veebruar 2024
kiirabi

Need 2 päästeoperatsiooni Põltsamaal ja Jõgeva vallas näitavad, kui oluline on päästjate ja kiirabi töö meie kogukondades


Lõuna päästekeskuse operatiivsündmused 9.-10. november

Jõgevamaa
9. novembril kell 8.39 teatati häirekeskusele, et Põltsamaal Aia tn kukkus oma kodus 70aastane naine, kes ei saa enam püsti ega suuda ust avada. Päästjad sisenesid redeli abil kolmanda korruse akna kaudu ja leidsid naise põrandalt. kiirabitöötajatele avati uks seest poolt. Pärast naise seisundi hindamist aidati ta kiirabiautosse transportida.

Kell 12.05 teatati, et Jõgeva vallas Kurista külas kukkus oma kodu köögis 81aastane mees ja jäi abitult põrandale lebama. Kiirabitöötajad nägid läbi akna põrandal lamavat inimest, kuid sisse ei pääsenud. Päästjad avasid ukse ja aitasid patsiendi kiirabiautosse.

Päästjad saavad sageli väljakutseid, kus vanemad üksi elavad inimesed on kodus kukkudes viga saanud ning ei suuda enam ise püsti saada ega liikuda. Halvemal juhul ootab kannatanu abi tunde, enne kui keegi naabritest või möödujatest appihüüdeid kuuleb või mõni lähedane hädasolijast teada saab. Eakate ja liikumisraskustega inimeste kodud on kasulik tõsiste tagajärgedega kukkumiste ennetamiseks kohandada. Selleks saab nõu küsida omavalitsuse sotsiaalabiosakonnast.

Järgmisel nädalal kontrollib päästeamet Eesti kodudes kohustusliku suitsu- ja vingugaasianduri olemasolu

Suitsuandur on juba 14 aastat kohustuslik, kuid päästeameti kurvastuseks paljudest kodudest puudu. Sel aastal on tulekahjudes hukkunud 33 inimest, neist viimased viis paaril viimasel nädalal eluhoonetulekahjudes Lõuna-Eestis – Valga-, Tartu-, Viljandi-, Võru- ja Põlvamaal. Suitsuandur puudus neljal juhtumil, ühel puhul oli andur pandud kapi peale, kus sellest aga kasu ei olnud. Päästeamet meenutab elutähtsa seadme vajalikkust ühekordse ja mahuka kontrollkäiguga. Suur on tõenäosus, et ka teie koju satuvad päästjad ja inspektorid, et veenduda suitsuanduri olemasolus, õiges paigalduses ja töökorrasolekus. Töökorras suitsuanduri puudumisel on päästetöötajatel võimalik süüdlast lühimenetluse korras trahvida 40 euroga.

Rohkem infot suitsuandurite kasutamise kohta leiad https://kodutuleohutuks.ee/suitsuandur/.

Päästeameti kodulehelt leiad infot kukkumiste ennetamiseks infot SIIT.

(küünlad)

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

26.02.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile toimus 1 liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 26 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused 25.02.2024 kella

minuaeg.com uudised

Põhja päästekeskuse operatiivsündmused 23.02 – 26.02.2024

Tallinn 23.02 kell 11.00 teavitati häirekeskust, et Mustamäel E. Vilde tee kortermajas tunneb teataja oma

error: Sisu on kaitstud!