Monday , 17 January 2022
irja lutsar

Teadusnõukoda soovitas valitsusel piirangute leevendamisega nädala jagu oodata. Igapäev tulevad erinevad teavitused neilt.

Teadusnõukoda soovitas valitsusel piirangute leevendamisega nädala jagu oodata. Teadusnõukoja juht Irja Lutsar leidis, et piirangutega ei tohiks aga lastelt võtta võimalust käia teatris ja teha sporti.

“Meie soovitus oli, et me võiksime leevendustega nädala aega oodata,” rääkis Irja Lutsar ERR-ile. Lutsarile teadaolevalt valitsuse istungit teisipäeval ei toimu ning seega ka piirangute leevendamist ei arutata.

“Mida see omikroni tüvi suudab teha, kui juba delta tüvi valitseb turgu, see on väga suur küsimus – selle kohta praegu väga head vastust ei ole. Teame, et vähemalt Lõuna-Aafrika teadlased on ühe artikli avaldanud, kus nad näitavad, et nakatuvad ka varem läbipõdenud.”

Samas rõhutas Lutsar, et tegu on vaid ühe artikliga, mis pole retsenseeritud, kuid annab viite, et varasem immuunsus võib omikroni tüve korral osutuda vähem efektiivseks: “Kogu seda pilti kokku pannes ja teades, et terve rida laborikatseid peaksid selle nädala lõpus lõppema, oleme järgmise nädala esmaspäeval oluliselt targemad.”

Lutsar lisas, et Ühendkuningriikides, kus väga pingsalt jälgitakse omikorni tüve levikut, moodustab see üks-kaks protsenti ringlevatest tüvedest. Ta täpsustas, et Lõuna-Aafrikas on omikorni tüvi levinud eeskätt seetõttu, et seal ei ole nii laialdast teiste koroonaviiruse tüvede levikut.

“Mulle tundub, et lastega seotud tegevused võiksid olla kõigile kättesaadavad ja see on tõesti väga oluline,” leidis Lutsar lastega seotud piirangutest rääkides.

“Lapse teatris käimine on mingil määral osa haridusest. Ja spordi tegemine, eriti õues – need tegevused võiksid olla kõigile kättesaadavad.”

Loe ka: KUUM: Irja Lutsar. Vana-aasta õhtu tuleb niikuinii, inimesed tahavad kokku saada.
Loe ka: OLULINE: Valitsust nõustava teadusnõukoja hinnangul on praegu vara koroonapiiranguid leevendada.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

jogeva

Jõgeva ilmajaam tähistab täna sajandat sünnipäeva. Nimelt, just Jõgeval on mõõdetud Eesti absoluutne miinimum, see on miinus 43,5 kraadi

Mitmeid rekordeid registreerinud Jõgeva ilmajaam tähistab sajandat sünnipäeva. Jõgeval tehti esimene ilmavaatlus 15. jaanuaril 1922 …

kaja kallas 90185653

Omavalitsusjuhid ootavad Kaja Kallaselt uusi lahendusi elukalliduskriisis. Loe, nende pöördumist peaministri poole.

“Enam ei ole aega olukorda kirjeldada ja analüüsida. Eestimaa inimesed ootavad riigilt kiiret ja otsustavat …

vulkaan

Vulkaanipurse Vaikses ookeanis vallandas tsunaami. VIDEO!

Tänase vulkaanipurske tagajärel on tsunaamilained jõudnud Tonga suurima saare Tongapatuni. Riigi pealinn on üle ujutatud, …

torm 1

OLULINE: Esmaspäeval on tulemas Eestis selle talve suurim torm! Tuul möllab puhanguti 32 m/s

Esmaspäev. Öösel: pilves selgimistega ilm. Sajab lund, lörtsi, ja vihma ning kohati tuiskab. Puhub edela- …