Monday , 17 January 2022
irja lutsar

OLULINE: Valitsust nõustava teadusnõukoja hinnangul on praegu vara koroonapiiranguid leevendada.

Valitsus arutab teisipäeval koroonapiirangute võimalikku leevendamist. Teadusnõukogu otsustas esmaspäeva õhtul, et praegu kehtivate piirangute leevendamiseks on veel liiga vara, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Kuigi nakatumise arvud ja haiglate koormus on vähenenud, siis omikroni tüvega seotud teadmatuse tõttu soovitavad teadlased oodata meelelahutusasutuste kellaaja piirangu muutmisega.

Teadusnõukoja juht, professor Irja Lutsar ütles, et järgmise nädala alguseks peaks omikroni tüve kohta olema juba rohkem andmeid, mille põhjal otsuseid teha. Praegu on vaid teada, et uus tüvi levib teistest kiiremini, ent kui hästi ta põgeneb immuunsuse eest ja kui rasket haigust põhjustab, pole veel teada.

“Kui oleks olnud endine olukord, ainult delta tüvi, siis oleks võinud ka piiranguid leevendama hakata. Aga meil on tulnud uus teadmatus, omikroni tüvi. Tasub oodata, kui meil on rohkem andmeid. Väga raske on otsuseid teha, kui üldse andmeid ei ole. Ainus, mida me teame, on see, et ta on peaaegu kõikidesse Euroopa riikidesse jõudnud, sealhulgas Eestisse,” kommenteeris Lutsar.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) ütles eelmisel nädalal, et valitsus kavatseb aastavahetuseks leevendada piirangut, mille järgi meelelahutuses peavad üritused lõppema kell 23.

Loe ka:  KUUM: Irja Lutsar. Vana-aasta õhtu tuleb niikuinii, inimesed tahavad kokku saada.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

jogeva

Jõgeva ilmajaam tähistab täna sajandat sünnipäeva. Nimelt, just Jõgeval on mõõdetud Eesti absoluutne miinimum, see on miinus 43,5 kraadi

Mitmeid rekordeid registreerinud Jõgeva ilmajaam tähistab sajandat sünnipäeva. Jõgeval tehti esimene ilmavaatlus 15. jaanuaril 1922 …

kaja kallas 90185653

Omavalitsusjuhid ootavad Kaja Kallaselt uusi lahendusi elukalliduskriisis. Loe, nende pöördumist peaministri poole.

“Enam ei ole aega olukorda kirjeldada ja analüüsida. Eestimaa inimesed ootavad riigilt kiiret ja otsustavat …

vulkaan

Vulkaanipurse Vaikses ookeanis vallandas tsunaami. VIDEO!

Tänase vulkaanipurske tagajärel on tsunaamilained jõudnud Tonga suurima saare Tongapatuni. Riigi pealinn on üle ujutatud, …

torm 1

OLULINE: Esmaspäeval on tulemas Eestis selle talve suurim torm! Tuul möllab puhanguti 32 m/s

Esmaspäev. Öösel: pilves selgimistega ilm. Sajab lund, lörtsi, ja vihma ning kohati tuiskab. Puhub edela- …