gripp

Nädalaga lisandus 136 gripijuhtu

18. nädala jooksul registreeriti 1798 ägedate respiratoorsete nakkuste haigusjuhtu, neist 42,9% olid kuni 14-aastased lapsed. Lisandus 136 gripijuhtu.

Laboratoorselt kinnitati 76 haigusjuhtu: 15 A- ja 61 B-gripiviirust. Grippi haigestumine ja haiguse tõttu hospitaliseerimine on langemas, kuid gripiviiruse levik on endiselt laialdane.

Esialgsetel andmetel on sel hooajal kokku olnud 1458 gripiga seotud hospitaliseerimist ning 107 surmajuhtu. Üle 90% hospitaliseeritutest olid vaktsineerimata.

Hingamisteede viirusnakkusi põhjustavatest viirustest on haigestumine valdavalt seotud rinoviiruse ja B-gripiviirusega. Muudest viirustest tuvastati inimese metapneumoviirus (hMPV).

COVID-19 haigestumus on jõudnud hooajavälistele foontasemele. 18. nädala jooksul registreeriti 64 COVID-19 haigusjuhtu, millest 20 olid laboratoorselt kinnitatud.

Tervise Arengu Instituudi surmapõhjuste registri poolt valideeritud ning avaldatud andmete järgi on sel aasta COVID-19 tõttu surnud 44 inimest. COVID-19 andmeid koroonaviiruse levimuse ja haigestumuse kohta saab vaadata koroonaviiruse andmestikust.

Vaata ka:

Taistund Kelly Sildaru 21.05.24

Eksklusiivintervjuu saates “Täistund”:  Tõnis ja Henry Sildaru avavad esmakordselt oma vaadet peretülist

Täna õhtul räägivad Henry ja Tõnis Sildaru Kanal 2 saates “Täistund” esmakordselt kaamerate ees oma

www.minuaeg.com

5 Head Enesetunde Nõuannet Murtud Südame Viivitamatuks Terveks Ravimiseks

Anna Endale Aega ja Ruumi Võta endale aega, et oma tundeid läbi töötada. Luba endal