Esmaspäev , 4 detsember 2023
ukraine 7047830 1920

Venemaa piirab alates 16.10.23 Ukraina kodanike võimalusi Euroopa Liidust Venemaale pääseda

Venemaa edastas eile Eestile noodi, milles teatas et alates 16. oktoobrist on ajutiselt piiratud Ukraina kodanike sisenemine Venemaale läbi piiripunktide, välja arvatud Šeremetjevo lennujaama piiripunkt Moskvas ning Läti ja Venemaa vaheline piiripunkt Vientuļi-Ludonka.

Venemaa teatel ei kohaldata piiranguid alla 14-aastastele Ukraina kodanikele, kes sisenevad Venemaa Föderatsiooni üksi või koos oma Vene Föderatsiooni kodanikust seadusliku esindaja, eestkostja või usaldusisikuga.

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul on Euroopast Venemaa agressiooni eest kaitset otsinud ukrainlased keerulise valiku ees, sest Venemaa samm tähendab sisuliselt seda, et kogu Euroopa Liidu piir Venemaaga on suletud ning ukrainlaste võimalused kodumaale naasta äärmiselt piiratud. „Võimalusi koju minna on väga vähe ja need vähesed võimalused tekitavad suuri probleeme nii ukrainlastele, aga ka Eesti lähematele liitlastele regioonis. Teeme kõik endast oleneva, et aidata ukrainlastel koju jõuda ja Lätil võimalike rändesurvest tekkivate probleemidega toime tulla ning ennetada humanitaarkriisi tekkimist Läti piiril,“ kinnitas siseminister Läänemets.

Vaata ka:

kool

Hariduskriis tõusmas: Õpetajate Liit kaalub streiki väikese palgatõusu tõttu

Haridustöötajate liidu juht Reemo Voltri väljendas pettumust valitsuse ettepanekus õpetajate töötasu alammäära tõstmiseks, mis on

53375637440 2d53fe1d3c c

Välisminister Margus Tsahkna Londonis: Venemaa peab tasuma Ukrainas tekitatud kahju eest

Välisminister Margus Tsahkna viibib 4.–5. detsembril kahepäevasel visiidil Londonis, mille käigus ta kohtus täna oma

error: Sisu on kaitstud!