Esmaspäev , 11 detsember 2023
Erakorralised uudised
soomeminuaeg

Soome toll hoiatab piirangute eest Eestisse ja Rootsi reisimisel

Reisijad peaksid arvestama, et kuigi Rootsi ja Eesti kuuluvad EL-i, ei saa neist riikidest ka Soome kõike ja ükskõik kui palju kaasa võtta. Näiteks metssealiha sissevedu on piiratud. Eelkõige peaksid lemmikloomadega reisijad piirangutega tutvuma enne reisi.

Rootsis on avastatud sigade Aafrika katk, mis toob sea- ja metssealiha impordile kaasa piirangud ja soovitused. Hetkel ei ole lubatud Soome tuua metssea liha Rootsist Fagersta tauditsoonist.

Eesti ja teised Balti riigid on sigade Aafrika katku nakatunud alad. Üldjuhul ei tohi eraisikud nendest riikidest sea- või metssealihatooteid oma tarbeks kaasa tuua, välja arvatud juhul, kui neil on EL-i ovaalne tunnusmärk.

Toiduameti soovitus on, et sea- või metssealiha sisaldavaid lihatooteid ei tohiks sigade Aafrika katku avastatud EL-i riikidest suupistetena ega toiduna üldse Soome tuua.

Enne reisile minekut tuleks tolli ja vajadusel teiste ametiasutuste kodulehel hoolikalt tutvuda impordipiirangutega. Nii saate kodumaale naastes vältida ebameeldivaid üllatusi, rõhutab tolli juhtivinspektor Tiia Sulander-Seppänen.

Koer kaasas – pidage meeles identifitseerimismärki, marutaudivastast vaktsineerimist ja ehhinokokivastast ravi

Kõik reisivad lemmikloomad peavad omama kehtivat marutaudivastast vaktsineerimist. Lemmikloomad tuleb enne marutaudivastast vaktsineerimist identifitseerida mikrokiibiga. Tunnusmärgina aktsepteeritakse ka selgelt loetavat tätoveeringut, kui see on tehtud enne 03.07.2011.

Rootsist ja Eestist Soome tulles vajavad koerad ehhinokokoosivastast ravi alati vähemalt 1 päev (24 h) ja maksimaalselt 5 päeva (120 h) enne Soome saabumist. Kui reisil viibitakse vähem kui 24 tundi, ei ole ühekordne ravim seetõttu võimalik. Lühikeste reiside või sagedaste reiside puhul tuleks veterinaararstiga rääkida nn 28 päeva reegli kasutamisest. Ehhinokoki ravimit manustab alati loomaarst, kes peab antud ravimi märkima lemmiklooma passi või tervisetõendisse.

Veterinaarravimeid võib Soome tuua, kui kaasas on lemmikloom. Veterinaarravimit ei tohi kaasa võtta, kui lemmiklooma kaasas ei ole.

Alkohol, tubakas, nuusktubakas ja ravimid

Rootsist alkoholi toomisel on oluline, kas see tuleb Soome Ahvenamaad läbiva Rootsi laevaga või muul viisil. Ahvenamaad läbivalt Rootsi laevalt saab maksuvabalt tuua sama palju alkoholi kui väljastpoolt EL-i. Nii võib näiteks maksuvabalt kaasa võtta 16 liitrit õlut ja 4 liitrit gaseerimata veini, millele lisandub 1 liiter kanget (üle 22%) või 2 liitrit muid alkohoolseid jooke (alla 22%).

Eestist laevaga Soome tulles on alkoholi suhtes samad reeglid, mis EL riikidest üldiselt.

Tubakaseadusest tulenevad tubakatoodete, nikotiinivedeliku, suitsetamiseks mõeldud taimsete toodete ja nuusktubaka reisijateveo piirangud on tooteti erinevad. Reisijate importi piiravad maksuregulatsioonid ka siis, kui tooteid imporditakse Ahvenamaalt või Ahvenamaad läbivalt Rootsi laevalt.

Rootsist ja Eestist Soome tulles saab kaasa võtta maksimaalselt aasta jagu ravimeid (retseptiravimeid ja käsimüügiravimeid). Saate kaasas kanda ainult oma retseptiravimeid, mis on teile välja kirjutatud.

Vaata ka:

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum: Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Sel perioodil on oluline märgata ja hinnata elu väikeseid imesid. Iga päev toob endaga kaasa

love 2331486 960 720 576x560 1

Nädala armastuse horoskoop – Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Kalad (19. veebruar – 20. märts) Üldine suundumus: Te olete unistav ja empaatiline, otsides sügavat

error: Sisu on kaitstud!