Esmaspäev , 4 detsember 2023
maarja
Foto. ERAKOGU

Toeta Maarja võitlust elupäästvate ravimite eest: Õiguslik lahing võrdsuse nimel

Maarja Teder, noor naine, kes võitleb tsüstilise fibroosiga, on astunud õiguslikku lahingusse, et saada juurdepääs elupäästvale ravimile.

Ravim, mis maksab umbes 17 000 eurot, ei ole kaetud Eesti riikliku tervishoiusüsteemi poolt. Maarja, koostöös heategevusorganisatsiooniga Naerata Ometi MTÜ ja pühendunud advokaadi Jaanika-Reilik Bakhoff-iga, on alustanud õiguslikke samme selle otsuse vastu.

Esialgne õiguskaitse on saadud Ringkonnakohtust, mis tähendab, et tervishoiusüsteem katab ajutiselt ravimi kulud. Siiski on ees pikk õiguslik võitlus, mis Terviseameti enda hinnangul võib kesta kuni neli aastat.

See juhtum ei ole ainult Maarja pärast; see on võitlus võrdse tervishoiu ja juurdepääsu eest hädavajalikele ravimitele kõigile. Kohtuotsus võib tuua palju vajalikku selgust sarnaste tulevaste juhtumite jaoks.

Kuidas saate aidata?

Otsime rahalist tuge, et katta sellega seotud õiguslikud kulud. Iga panus, ükskõik kui väike, viib meid ühe sammu lähemale õiglusele Maarja ja paljude teiste jaoks, kes seisavad silmitsi sarnaste väljakutsetega.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Teisipäev 5 detsember 2023

Neitsi (23. august – 22. september) Kaart: ErakTõlgendus: See on hea aeg sisemiseks peegelduseks ja

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 5 detsember 2023

Neitsi Teisipäev on hea päev oma tervise eest hoolitsemiseks. Võid teha trenni, süüa tervislikult või

error: Sisu on kaitstud!