Esmaspäev , 11 detsember 2023
Erakorralised uudised
53038679523 d2148a26d3 c

Peaminister Kaja Kallas kohtub Pariisis president Macroniga

Peaminister Kaja Kallas on kolmapäeval, 18. oktoobril töövisiidil Prantsusmaal, kus ta kohtub Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga. Peaministriga on Prantsusmaal kaasas Eesti energeetika ja rohetehnoloogiaid esindavatest ettevõtetest koosnev äridelegatsioon. Peaminister Kallas esineb ka Prantsuse tuntud uudisteajakirja L’Expressi 70. aastapäevale pühendatud konverentsil ja võtab vastu L’Expressi Euroopa auhinna.

Kohtumisel president Macroniga räägitakse Ukraina toetamisest ja agressiooni hinna tõstmisest Venemaale. Arutatakse julgeolekukoostööd ja räägitakse Eesti ning Prantsusmaa suhete tihendamisest. Samuti arutatakse Euroopa Liidu teemasid, sealhulgas liidu laienemisega seonduvat.

Peaminister Kallas ja president Macron teevad 18. oktoobril enne kohtumise algust kell 12.15 (Pariisi aeg) ka avaldused meediale, mida on võimalik vaadata Prantsusmaa presidendi YouTube’i kanalil (prantsuse keeles): https://www.youtube.com/@ELYSEE/streams

Kallas osaleb ka Eesti Pariisi saatkonnas toimuval äriseminaril, mille fookuses on energeetika ja rohetehnoloogiad. See on valdkond, kus meil on Prantsusmaaga koostööks palju potentsiaali ning oleme huvitatud Eesti ja Prantsuse ettevõtete koostöövõimaluste tugevdamisest. Seminar on korraldatud koostöös Prantsuse ettevõtete katuseorganisatsiooniga MEDEF (Mouvement des Entreprises de France). Eesti äridelegatsiooni kuuluvad ettevõtted Elcogen, Fusebox, Skeleton Technologies, StarGate Hydrogen, Sunly ja UpCatalyst.

Visiidi ajal allkirjastavad Eesti majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo ja Prantsusmaa väliskaubanduse, atraktiivsuse ja prantslaste eest välismaal vastutav minister Olivier Becht Eesti ning Prantsusmaa vahelise vastastikuse tahteavalduse keskkonnahoidlike tehnoloogiate (cleantech) valdkonnas.

Samuti esineb peaminister Kallas lõpusõnavõtuga tuntud Prantsuse uudisteajakirja L’Express 70. aastapäevale pühendatud konverentsil. Konverents kannab nime „Eilne oli hea, homne tuleb parem“ (C’était bien avant, ça sera mieux demain). Üritus toob kokku osalejad poliitika, kultuuri, teaduse ja ärimaailmast. Kallas võtab seal vastu ka L’Expressi Euroopa auhinna (Prix de L’Europe). Rohkem infot konverentsi kohta: https://www.lexpress.fr/70-ans-lexpress/colloque/#program

Vaata ka:

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum: Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Sel perioodil on oluline märgata ja hinnata elu väikeseid imesid. Iga päev toob endaga kaasa

love 2331486 960 720 576x560 1

Nädala armastuse horoskoop – Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Kalad (19. veebruar – 20. märts) Üldine suundumus: Te olete unistav ja empaatiline, otsides sügavat

error: Sisu on kaitstud!