Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
earth g1138feabc 640

Veebikelmid võtsid ohvrite nimel tuhandeid eurosid laenu

Veebikelmid võtsid ohvrite nimel tuhandeid eurosid laenu

Esmaspäeval pöördusid Põhja prefektuuri poole mitu veebikelmide ohvrit, kelle nimel oli võetud tuhandeid eurosid laenu, vahendab BNS.

18. oktoobril helistati erinevatelt numbritelt korduvalt Lasnamäel elavale 25-aastasele mehele ja helistaja tutvustas ennast SEB Panga töötajana. Helistaja selgitas, et mehe pangakontole on sisse häkitud ja tema nimel on üritatud võtta laenu. Selle tõkestamiseks oli helistaja kinnitusel vaja paigaldada uus kahekordne turvasüsteem, milleks mees pidi andma oma internetipanga kasutajatunnuse ja kinnitama toimingu Smart-ID abil. Uskudes, et tegemist on pangatöötajaga,   ütles mees oma kasutajatunnuse ja kinnitas toimingud Smart-ID abil. Selle tulemusena laekus mehe arvele Bondora AS-ilt 10 000 eurot, mis kanti edasi LHV Panka. Kelmusega tekitatud kahju on 10 000 eurot.14. oktoobril helistas Mustamäel elavale 24-aastasele mehele mees, kes tutvustas end kui Swedbanki  töötaja. Helistaja väitis, et mehe pangakontol toimuvad imelikud tehingud ja tundmatu inimene üritas sooritada tehingut läbi tema pangakonto. Samuti olevat mehe nimele võetud kahes erinevas pangas laenu, millest üks laen õnnestus tühistada, kuid teise tühistamiseks ja pangakonto turvalisuse tugevdamiseks küsiti mehelt Swedbanki kasutajatunnust, samuti  lisatavat  turvalisuse tõstmiseks „hääleverifikatsioon“,  mille kinnitamiseks küsiti mehelt ka isikukoodi. Mees kinnitas Smart-ID koodiga raha saamist ja pärast seda laekus tema arvele Bondora AS-ilt 10 000 eurot. Laenu tühistamiseks tuli see väidetavalt osamaksetena tagastada ja need kinnitada Smart-ID PIN-koodiga. Kokku tehti mehe arvelt niimoodi kuus makset kogusummas 9000 eurot.

20. oktoobril helistati erinevatelt telefoninumbritelt Maardus elavale 67-aastasele, helistaja tutvustas end Swedbanki töötajana ja selgitas, et naise arvele tahetakse vormistada 5000 euro suurust krediiti. Erinevate toimingute ja kinnituste tagajärjel loodi naisele arve, millele laekus Bondora AS-ilt 10 000 eurot, mis kanti osade kaupa üle naisele tundmatule inimesele. Kelmusega tekitatud kahju on 10 000 eurot.

Vaata ka:

unnamed 1

Veteranipäeva puhul heisatakse Eestis lipud

Teisipäeval, 23. aprillil on veteranipäeva puhul Eestis lipupäev. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused

Voru v Osula korvalhoone leekides

Lõuna päästekeskuse sündmused 19.-22. aprill

Tartumaa20. aprillil kell 17.15 teatati, et Kastre vallas Haaslava külas põleb elumaja. Selgus, et süttinud

error: Sisu on kaitstud!