Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
tiktok gff8bb77d3 640

kuidas kasutada ülipopulaarset TikTok keskkonda?

Sotsiaalmeediaplatvorm TikTok on Eestis eeskätt just noorte seas erakordse kiirusega populaarsust kogumas, samas kui keskkonda kolib üha enam ka vanemaid kasutajaid ning isegi kohalike valimiste kampaaniaid. Kuidas kirju infoga platvormil end oskuslikult nähtavaks teha?

TikToki platvorm loodi tegelikult juba 2016. aasta sügisel, kuid just viimase aasta jooksul on see Eesti noorte seas erakordse populaarsuse saavutanud. Nimelt võimaldab TikTok luua lihtsaid lühikesi videoklippe, mille tegemiseks on rakenduses olemas nii laulud, häälklipid, lisaefektid kui ka filtrid. Erinevaid humoorikaid, väljakutsete või tantsukavadega videoklippe sisaldav platvorm on tänaseks kogunud üle 1 miljardi kasutaja, kellest enamik on 16-24-aastased.Ülipopulaarsel platvormil tegutseb ka palju Eesti kasutajaid, kes on kogunud endale tuhandeid ja isegi miljoneid fänne – olgu nendeks 1,4 miljoni jälgijaga tiktokker @.amandamargaret, 1,5 miljoni jälgijaga Fredi Pärs ehk @readyfredi või pea 950 000 jälgijaga Kerli Paaslepp ehk @kerlipaaslepp. Mida nendelt ja teistelt vilunud kasutajatelt platvormi sisuloome osas õppida?

Leia oma nišš ja teemad

Kindlasti on teemasid, milles tahaksid rohkem kaasa rääkida,videosisu jagada ning mis ei ole platvormil kuvatud muu sisu kõrval nii tavapärased. Just selline oma niši leidmine on aidanud paljudel populaarsetel kasutajatel teistest eristuda ja nad oma jälgijaskonna jaoks silmapaistvaks muuta. Nii et kui sinu hobiks on koertele kampsunite kudumine või kurguhäälega eri kuulsuste jäljendamine, siis ole lahke – jaga oma nišši teistega!

Hangi inspiratsiooni teistelt tiktokkeritelt

Kui oled TikToki platvormil alles algaja ja tahad hakata haaravat videosisu looma, tee eelnevalt pisut taustatööd ja uuri, milliseid videoid teevad teised populaarsed tiktokkerid. Hea võimalus selleks on olemasoleva sisu otsimine erinevate märksõnade ja teemaviidete järgi. Võimalik, et märkad sarnasusi nende videote vahel, mis paljudele kasutajatele meeldivad – olgu selleks siis töötlusviis, teemavalik, filtrid või muusika kasutamine. See annab hea vihje, milliseid videoid platvormi kasutajad ootavad ja meeleldi vaatavad.

Video olgu lühike, aga efektne

Numbrid on TikTokis populaarsuse saavutamiseks äärmiselt olulised, mistõttu jagab platvormi algoritm edasi eeskätt just neid videoid, mille pikkus jääb 10-15 sekundi vahele. See aga ei tähenda, et video ei võiks olla efektne! Klipi salvestamine otse rakenduses ei pruugi alati olla kõige tulemuslikum, samas mitme eri kaameraga salvestamine ja hiljem video kokku töötlemine vajaliku pikkusega klipiks võib kujuneda aga liiga aeganõudvaks ja keeruliseks.“Videoklippide ja videoblogimise ehk vlogimise jaoks on täna olemas koguni spetsiaalne telefon, millega saab filmimise ajal pöörata tagumisest kaamerast vaate esikaamerasse või panna filmimise pausile. Lisaks saab vlogi režiimiga filmida paralleelselt nii esi-ja tagakaameraga, mis on esmakordne taoline tehniline lahendus telefonide puhul üldse,” kirjeldas tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina uue nova 9 mudeli näitel.

“Selles telefonis on koguni spetsiaalne sisuloomise režiim, kus on näidisvideo klipid, mille järgi telefon lõikab ise videolõigud kokku ja lisab juurde muusika ning efektid, misjärel saab tulemuse kohe sotsiaalmeediaplatvormile postitada,” kirjeldab ekspert uusimaid arendusi tehnoloogia vallas.

Kaasa oma jälgijaskonda

TikTok platvorm pakub sarnaselt Instagramiga mitmeid vahendeid jälgijaskonna kaasamiseks, olgu selleks kommenteerimine, jagamine või “meeldimine”, samuti küsitlused, milles arvamust avaldada. Julgusta oma jälgijaskonda kaasa mõtlema ja kutsu neid üles arvamust avaldama või valikuid tegema, sest see aitab taaskord kaasa sinu sisu paremale levikule. Kuid pea meeles, et üleskutse ei tohiks olla liiga keeruline!

Postita tihti, aga hoia kõrget kvaliteeti

See soovitus võib tunduda nõudlik, aga paraku mängivad ka siin numbrid olulist rolli ja suurem võimalus edu saavutada on just nendel tiktokkeritel, kes postitavad kvaliteetset sisu ning teevad oma postitusi regulaarselt. Regulaarsus tähendab siinkohal vähemalt paari postitust nädalas, aga tõeliseks sisuloojaks pürgimisel tasuks silmas pidada koguni igapäevast postitamise rutiini.

Ammuta inspiratsiooni sündmustelt ja hooaegadelt

Kui järjepidevate postituste tegemiseks jääb mõtteid puudu, siis ära unusta, et ka aastaajad ja tähtpäevad võivad rohkelt inspiratsiooni pakkuda. Nii näiteks on novembris ees ootamas nii mardi- kui kadripäev, aga ka kuu lõpus tähistatav küberesmaspäev, rääkimata peagi algavast jõulukuust. Kasuta neid tähtpäevi, et trikitada oma sõpru ja filmida üles teemakohane sisu. Selliselt toimetamine tõestab ka sinu jälgijatele, et oled aktiivne sisulooja ja kutsub neid end sinu tegemistega kursis hoidma.

Pea meeles, et meeldejääv sisu on julge ja “kastist väljas” – seega ole loov ja ära jää kinni standarditesse!

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!