Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

Valitsus kinnitas jõuametite uued juhid

Valitsus kinnitas neljapäeval Egert Belitševi kandidatuuri politsei- ja piirivalveameti, Margo Klaose päästeameti ja Margo Pallosoni kaitsepolitseiameti peadirektori ametikohtadele. Peadirektorite ametiaeg kestab viis aastat.

Uus politsei- ja piirivalveameti peadirektor Egert Belitšev töötas seni PPA peadirektori asetäitjana piirivalve alal. Belitševil on rohkem kui 16-aastane avaliku sektori staaž. Eelkõige on tema ametikohad olnud seotud migratsioonivaldkonna ja piirivalvega. Piirivalve taust on tal nii Eestist kui ka rahvusvaheliselt tasandilt. Belitševil on magistrikraad õigusteaduses. 

Päästeameti peadirektoriks kinnitas valitsus senise päästeameti Lõuna päästekeskuse juhi ja Lõuna-Eesti regionaalse kriisikomisjoni esimehe Margo Klaose. Klaosel on pikaajaline töökogemus päästevaldkonnas. Ta on töötanud ka riigikantselei elanikkonnakaitse rakkerühma juhina ning Sisekaitseakadeemias õppejõuna. Lisaks on Klaos päästeameti esindaja Euroopa Päästepealike Assotsiatsioonis FEU ning Eesti Tuletõrje- ja Päästepealike Liidu juhatuse esimees. Klaosel on Tallinna Tehnikaülikoolist magistrikraad haldusjuhtimises ning ta jätkab õpinguid Tartu Ülikoolis sotsioloogia doktoriõppes. Ta on cum laude lõpetanud ka Eesti Riigikaitse Akadeemia Päästekolledži. 

Kaitsepolitseiameti peadirektoriks kinnitatud Margo Palloson on pikaajalise kaitsepolitseiameti staažiga. Pallosonil on Tallinna Tehnikaülikoolist magistrikraad rahvusvahelistes suhetes ja Euroopa-Aasia uuringutes ning ta on lõpetanud Sisekaitseakadeemias kohtueelse uurimise eriala. 

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu ametiaeg lõpeb 1. aprillil, politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri ametiaeg 1. mail ning kaitsepolitseiameti peadirektori Arnold Sinisalu ametiaeg 16. juunil.

Err.ee

Vaata ka:

Päästjad päästsid täna 6.06 Emajõest kindlast uppumissurmast joobes mehe

Täna, 6. juuni õhtul kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Turu silla lähedal Pika tänava …