Esmaspäev , 11 detsember 2023
Erakorralised uudised
opetaja

Valitsus ei jõudnud õpetajate palgatõusus kokkuleppele.


Eesti valitsus ei suutnud jõuda kokkuleppele õpetajate palgatõusus, vastavalt haridusminister Kristina Kallase sõnadele. Valitsus arutas õpetajate töötüli küsimust mitu tundi, kuid üksmeelt ei saavutatud. Kallas jätkab õpetajate ja omavalitsustega läbirääkimisi, sealhulgas kohtudes õpetajate ja omavalitsustega, ning kavatseb rääkida ka riikliku lepitajaga.

Kallas usub, et töötüli on lahendatav ning jätkab läbirääkimisi haridusleppe sõlmimiseks, mis sisaldaks palgatoetuse, koolivõrgu reformimise ja õpetajate karjäärimudeli. Sotsiaaldemokraatide juht ja siseminister Lauri Läänemets kinnitas samuti, et kokkulepet õpetajate palgatõusu osas ei saavutatud, kuid rõhutas selle vajadust.

Loe ka: Kas tõesti on õpetajate palk väike võrreldes teiste töökohtadega Eestis?

Peaminister Kaja Kallas on tunnistanud, et õpetajate palk peaks tõusma, kuid eelarves puuduvad selleks vahendid. Läänemets kritiseeris seda seisukohta, väites, et raha olemasolu on poliitilise tahte küsimus. Ta tõi välja, et haridus on investeering, mitte kulu, ja et eelarvestrateegia avamisel tuleks arutada ka kulude poole üle. Läänemets pakkus õpetajate palgatõusu rahastamiseks välja mitmeid võimalusi, sealhulgas OÜ-tamise lõpetamise ja astmelise tulumaksu kehtestamise.

Läänemets väljendas muret, et õpetajate palga tõttu võib valitsus laguneda, viidates sellele kui märkimisväärsele probleemile.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Arastuse horoskoop Esmaspäev 11 detsember 2023

Jäär Oled täna eriti tundlik ja romantiline. Sul on soov näidata oma armastatule, kui väga

taroskoop minuaeg.com jpg

Taroskoop – Esmaspäev 11 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) – “Vanker” See päev toob Jäärale edu ja edasiliikumist.

error: Sisu on kaitstud!