Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
lasteaed

Tallinnas on suur lasteaedade kohtade puudus


Tallinnas on lasteaedade kohtade puudus kolmes linnaosas: Kesklinnas, Põhja-Tallinnas ja Haaberstis. Selle probleemi lahendamiseks kavatseb haridusamet avada uusi lasteaedu ja laiendada olemasolevaid. Eriti suur nõudlus on Kadrioru Lotte lasteaia järele, kus järjekorras on praegu üle 500 lapse, millest 142 käivad eralasteaedades, oodates eralasteaia toetuse saamist. Enamus neist lastest on ootel kolmes lasteaias, kuigi neile on tehtud pakkumisi ka teistest munitsipaallasteaedadest.

Kaarel Rundu Tallinna haridusametist mainis, et eriti suur on probleem sõimeealistele lastele kohtade leidmisega Kesklinnas, Kadriorus ja Põhja-Tallinnas Kalamajas. Samas, alates kolmandast eluaastast on kohti saadaval enamikus lasteaedades, välja arvatud Pirital.

Rundu kirjeldas ka linna plaane lasteaia kohtade puuduse leevendamiseks. Kavas on ehitada mitu uut kooli ja laiendada olemasolevaid lasteaedu. Lisanduvad uued rühmad Pirita-Kose lasteaeda ja Pirita lasteaiale on planeeritud laienemine. Samuti on kavas mitmeid juurdeehitusi ja uute lasteaedade avamine Kesklinnas, Põhja-Tallinnas ja Haaberstis.

Lisaks lükkas Rundu ümber müüdi, et Tallinna haridusamet pakub Nõmme elanikele lasteaiakohti Lasnamäel. Ta kinnitas, et eelistatult pakutakse kohti samas linnaosas või lähedalasuvates piirkondades. Ta lisas, et kui lapsevanem ei soovi vastu võtta neljandat pakutud lasteaia kohta, jääb ta ikkagi ootelisti ja kui algselt soovitud lasteaedades koht vabaneb, pakutakse talle seal kohta esimesel võimalusel.

Vaata ka:

minuaeg.com pakapikk jpg

TEST: Milline Jõulupäkapikk sa oled? Vali ja avasta oma Jõuluime!

Milline Jõulupäkapikk sa oled? Vali ja avasta oma Jõuluime Tee oma valik ja vali 1-6

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash jpg

Täna võib lotoõnn naeratada just neile kahele tähemärgile.

Laupäev 9.12.2023 toob endaga kaasa võimaluse, et fortuuna naeratab eriti kahele tähemärgile loteriil. Jäär: Jäärade

error: Sisu on kaitstud!