Erakorralised uudised
lasteaed

Tallinnas on suur lasteaedade kohtade puudus


Tallinnas on lasteaedade kohtade puudus kolmes linnaosas: Kesklinnas, Põhja-Tallinnas ja Haaberstis. Selle probleemi lahendamiseks kavatseb haridusamet avada uusi lasteaedu ja laiendada olemasolevaid. Eriti suur nõudlus on Kadrioru Lotte lasteaia järele, kus järjekorras on praegu üle 500 lapse, millest 142 käivad eralasteaedades, oodates eralasteaia toetuse saamist. Enamus neist lastest on ootel kolmes lasteaias, kuigi neile on tehtud pakkumisi ka teistest munitsipaallasteaedadest.

Kaarel Rundu Tallinna haridusametist mainis, et eriti suur on probleem sõimeealistele lastele kohtade leidmisega Kesklinnas, Kadriorus ja Põhja-Tallinnas Kalamajas. Samas, alates kolmandast eluaastast on kohti saadaval enamikus lasteaedades, välja arvatud Pirital.

Rundu kirjeldas ka linna plaane lasteaia kohtade puuduse leevendamiseks. Kavas on ehitada mitu uut kooli ja laiendada olemasolevaid lasteaedu. Lisanduvad uued rühmad Pirita-Kose lasteaeda ja Pirita lasteaiale on planeeritud laienemine. Samuti on kavas mitmeid juurdeehitusi ja uute lasteaedade avamine Kesklinnas, Põhja-Tallinnas ja Haaberstis.

Lisaks lükkas Rundu ümber müüdi, et Tallinna haridusamet pakub Nõmme elanikele lasteaiakohti Lasnamäel. Ta kinnitas, et eelistatult pakutakse kohti samas linnaosas või lähedalasuvates piirkondades. Ta lisas, et kui lapsevanem ei soovi vastu võtta neljandat pakutud lasteaia kohta, jääb ta ikkagi ootelisti ja kui algselt soovitud lasteaedades koht vabaneb, pakutakse talle seal kohta esimesel võimalusel.

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Lääne-Virumaal hukkus liiklusõnnetuses 12-aastane laps

Laupäeval kell 18.11 sai häirekeskus teate, et Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas Kamariku karjääris on juhtunud raske

ILM

ILM: Pühapäev 16.06 – Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sooja kuni +24°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Saartel sajab kohati hoovihma. Paiguti võib tekkida udu. Puhub