Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
image001 scaled

Tartu Ülikooli Liikuma Kutsuv Kool võitis rahvusvahelise tervist edendava kooli auhinna

15. novembril valiti Madriidis rahvusvahelise spordi- ja kultuuriorganisatsiooni MOVE aastakongressil Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabori poolt eestveetav programm „Liikuma Kutsuv Kool“ võitjaks „Tervist edendavate koolide“ kategoorias. Üle 200 koolis tegutsev programm on seadnud eesmärgiks toetada koole nii, et iga koolipäev pakuks liikumisrõõmu nii õpilastele kui õpetajatele.

Tartu Ülikooli liikumislabori juht, tervisekasvatuse kaasprofessor Merike Kull ütles, et see on ennekõike suur tunnustus kõigile programmis osalevatele koolidele Eestis. „Meil on väga hea meel, et üha rohkemates koolides on liikumine muutumas koolipäeva loomulikuks osaks, tuues koolipäeva juurde õppimis-, liikumis- ja koolirõõmu.”

naised 2

Merike Kull lisas, et „Liikuma Kutsuva Kooli“ eesmärk on toetada koole, et iga koolipäev pakuks liikumisrõõmu nii õpilastele kui õpetajatele – et õpilaste koolitee oleks aktiivsem, ainetunnid rohkem liikuvamad ning vähem istuvamad, vahetunnid ja koolihoov pakuks võimalusi nii liikumiseks kui sportimiseks ning koolipäeva ülesehitus oleks liikumissõbralikum.

Praegu on „Liikuma Kutsuva Kooliga“ liitunud Eestis 206 kooli, mis on 40 protsenti kõigist üldhariduskoolidest. Programm tugineb rahvusvahelisele teadusele, Tartu Ülikooli liikumislabori uuringutele ja arendustele ning programmis osalevate koolide kogemustele.  

Tunnustuse võtsid vastu tervisekasvatuse kaasprofessor Merike Kull,„Liikuma Kutsuva Kooli“ programmi arendajad ja koolitajad Maarja Park ja Katrin Mägi, liikumisharrastuse teadur Evelin Mäestu ja projektijuht Riina Järvela. 

Võitja valiti 55 projekti seast. „Liikuma Kutsuv Kool“ edestas nomineeritutest Ühendkuningriigi ja Keenia tervist edendavaid projekte. Tutvu liikumislabori ja „Liikuma Kutsuva Kooli“ tegemistega lähemalt siin.

Vaata ka:

minuaeg.com pakapikk jpg

TEST: Milline Jõulupäkapikk sa oled? Vali ja avasta oma Jõuluime!

Milline Jõulupäkapikk sa oled? Vali ja avasta oma Jõuluime Tee oma valik ja vali 1-6

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash jpg

Täna võib lotoõnn naeratada just neile kahele tähemärgile.

Laupäev 9.12.2023 toob endaga kaasa võimaluse, et fortuuna naeratab eriti kahele tähemärgile loteriil. Jäär: Jäärade

error: Sisu on kaitstud!