Teisipäev , 27 veebruar 2024
Erakorralised uudised
tiktok gff8bb77d3 640

Välisluure: Tiktoki omanikfirma seotus Hiina parteiga ähvardab globaalset julgeolekut


Hiina kommunistliku parteiga seotud omanikfirmaga Tiktoki videorakendus tekitab muret rahvusvahelises kogukonnas, kuna see võimaldab Pekingil koguda laialdast teavet kasutajate kohta, samas luues võimekust täiustatud tehisintellekti loomiseks. Teisipäeval avaldatud välisluureameti aastaraamatus rõhutatakse, et rakenduse kaudu kogutud andmed võivad olla kasulikud mitte ainult luure ja väljapressimise jaoks, vaid ka küberrünnete korraldamiseks, võimaldades spetsiifiliselt kohandatud õngitsuskirjade loomist.

Amet väljendas muret Tiktoki keeruka omanikstruktuuri pärast, mille lõppotsus jõuab Hiina kommunistliku partei keskkomiteeni. Kuigi ametlikult on Tiktoki omanik ByteDance, mille peakontor asub Kaimanisaartel, on tegelik kontroll Pekingis asuval Beijing Douyin Information Service Co., Ltd., kus osaluse omab ka riiklik küberkontrollikeskus CNCERT/CC, mis allub Hiina Kommunistliku Partei Keskkomiteele.

Välisluureamet rõhutas Tiktoki ja teise populaarse videorakenduse Toutiao tihedat seotust ning märkis, et nende kasutamine võib aidata kaasa autoritaarse režiimi soovitud tehisintellekti väljaarendamisele, tuues sellega kaasa potentsiaalse ohu lääne julgeolekule.

Välisluureamet avaldas teisipäeval ülevaate Eesti rahvusvahelisest julgeolekukeskkonnast 2024. aastal, milles analüüsiti välisjulgeolekuohtusid, mis mõjutavad Eestit.

Vaata ka:

candles g6b8e1541a 640

Tartus veekeskuses toimunud õnnetuses hukkus meesterahvas

Reedel sai häirekeskus teate, et Tartu veekeskuses läks eakas mees uppumisohtu ja vajas elustamist. Täna

janar keel

Elades varjus, mida heidavad hirm, ahastus, kibestumine ja vihast tulvil südamed…

Elades varjus, mida heidavad hirm, ahastus, kibestumine ja vihast tulvil südamed, avastame end tihtilugu tõdemuse

error: Sisu on kaitstud!