Esmaspäev , 4 märts 2024
Erakorralised uudised
reis

Targalt reisimise meelespea

Kindlasti tähendab äsja alanud aasta ja hetkel käimasolev turismimess paljudele eestimaalastele põnevate reisiplaanide tegemist. Selleks, et kõik reisid kulgeksid äpardusteta, soovitame kõrva taha panna allolevad nõuanded.

Kas teadsid, et iga päev vajab konsulaarabi keskmiselt kolm eestlast? See tähendab, et laias maailmas rändavatest eestlastest kolm kaotab ära oma dokumendid, satub õnnetusse või avastab end mõne katastroofi keerisest.

Siin on Sulle nelja “R-i” meelespea, et reis sujuks viperusteta:

  • Reisiinfo. Tutvu sihtkoha olulise infoga välisministeeriumi “Reisi Targalt” lehel avaneb uues vahekaardis. Sealt saab kogu info riiki sisenemiseks vajalike dokumentide, võimalike streikide ja loodusõnnetuste kohta.
  • Reisikindlustus. Vormista kindlasti kindlustus, mis katab kulud juhul, kui vajad reisil olles arstiabi, kaotad kohvrid või esineb reisiplaanis tõrkeid.
  • Reisidokumendid. Kontrolli aegsasti oma reisidokumentide kehtivust ja võta kaasa dokumentide koopiad, mida hoiad originaaldokumentidest eraldi. Selgita ka välja, kas sihtkohta reisimiseks piisab ID-kaardist või on vajalik kaasa võtta pass.
  • Reisi registreerimine. Registreeri reis “Reisi Targalt” lehel avaneb uues vahekaardis, et välisministeerium saaks vajadusel kiiresti abi pakkuda sündmuse puhul, mis võib reisija elule ja tervisele ohtu kujutada. Nii näiteks võimaldas info Iisraelis viibivate Eesti kodanike kohta korraldada nende lahkumise riigist pärast 7. oktoobri 2023 terrorirünnakuid.

Kui kõik eelnimetatud sammud on astutud ja reis hakkab edukalt lõpule jõudma, tasub hoida meeles, mida endaga reisilt kaasa tohib tuua ja mida mitte.

Kui saabud Eestisse kolmandatest riikidest, näiteks Egiptusest, Türgist jms, siis enamikest neist ei tohi kaasa tuua:

  • liha- või piimatooteid;
  • taimi ja taimede seemneid;
  • puu- ja köögivilju (erandiks on värsked ananassid, kookospähklid, banaanid, datlid ja durianid);
  • intellektuaalset omandit rikkuvaid tooteid, näiteks võltsitud luksusbrändide kaupu;
  • ohustatud taime- ja loomaliike ilma CITES lubadeta (näiteks roomajate nahast kotid, karusnahast tooted jms).

Lisaks tasub üle vaadata alkoholile ja tubakatoodetele kehtivad maksuvabad koguselised piirangud ning sularahaga seotud nõuded. Kui reisijal on kaasas 10 000 euro väärtuses või enam sularaha, tuleb see tollis deklareerida. NB! Venemaale sõites on euro ja Euroopa Liidu liikmesriikide pangatähtede kaasavõtmine keelatud. Keelatud kauba üle tollipiiri toimetamine on tollieeskirjade rikkumine, millega kaasneb rahatrahv või arest.

Rohkem infot keeldude ja piirangute kohta leiad meie kodulehe alamlehelt “Reisimine“.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

5 imelise horoskoobiga sodiaagimärki pühapäeval 2. märtsil 2024

1. Jäärad: Täna on teie päev särada! Tunnete end energilisena, enesekindlana ja valmis vallutama maailma.

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Pühapäev 3. märts 2024

Jäär: Täna on hea päev oma partneriga ausateks ja avatud vestlusteks. Võid tunda end eriti

error: Sisu on kaitstud!