Laupäev , 2 märts 2024
euros money

Maksu- ja Tolliamet saadab tänavu välja 442 tuhat maamaksu teadet

Maksuteated jõuavad inimesteni veebruarikuu jooksul e-kirja, telefoni lühisõnumi või posti teel. Teatega on võimalik juba praegu tutvuda avaneb uues vahekaardis ja maamaks ka tasuda e-teenuste keskkonnas e-MTA. avaneb uues vahekaardis

MTA maamaksu teenuse juht Riita Parksepp sõnas, et maksusummat mõjutavad tänavu enim maamaksu tõusu piirmäär ehk kaitsemehhanism ja kohalike omavalitsuste kehtestatud maksumäärade oluline allapoole toomine, võrreldes varasemaga.

„Kuigi maa väärtus Eestis on võrreldes viimase hindamisega 8,3 korda tõusnud, maamaksuga kogutav summa ei kasvanud. Maamaksu maksab küll senisest rohkem inimesi, kuid kokku kogutakse varasemaga võrreldes väiksem summa. Seda põhjusel, et seadusega vähendati maksimaalseid maksumäärasid, mida kohalikud omavalitsused saavad seada ja hinnašoki vältimiseks lisati ka nn kaitsemehhanism – 10-protsendiline (või 5-eurone) maamaksu tõusu piirmäär.“

Kaitsemehhanismi rakendatakse siis, kui katastriüksuse maamaksusumma (enne maksuvabastusi ja -soodustusi) on eelmise perioodi maamaksusummast üle 10% suurem. Kui katastriüksusel on maksuvabastusi või -soodustusi, võib 2024. a maamaks erineda eelmisest aastast rohkem kui 10%. 2024. aastal säilisid kõik senised maksuvabastused ja -soodustused.

NB! Kaitsemehhanismi rakendamisega seotud küsimustele leiab vastuse meie korduma kippuvate küsimuste rubriigist.

Kuni 64-eurone maamaks mistahes kohaliku omavalitsuse üksuses asuvalt maalt tuleb tasuda ühekorraga 1. aprilliks. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, peab tasuma 1. aprilliks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust saab tasuda hiljemalt 1. oktoobriks.

Maamaksuteadetega seotud küsimustega saab pöörduda Maksu-ja Tolliameti klienditeenindusse, maa maksustamise ja maksuvabastuste ning -soodustuste rakendamisega seotud küsimustega tuleb pöörduda maa asukohajärgse omavalitsuse poole ning maa väärtuse ja maa hindamise küsimuste osas tuleb ühendust võtta Maa-ametiga või tutvuda oma maa andmetega aadressil minu.kataster.ee avaneb uues vahekaardis. Maamaksu määramisel on aluseks maa maksustamishind seisuga 1. jaanuar 2024.

2023. aastal saadeti välja 398 tuhat maksuteadet kogusummas 59,14 miljonit eurot. Maamaks on maamaksuseadusega kehtestatud riiklik maks, millega maksustatakse Eestis kogu maa ja mis laekub täies ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse.

eraklient äriklient

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

KOHUTAV: Tallinnas levib šokeeriv loomade julmuse juhtum: oravaid ja jäneseid naelutatakse puudele ja pinkidele

Tallinna Mustamäe linnaosas, eriti Kännu Kuke piirkonnas, on hiljuti avastatud šokeerivad juhtumid, kus väikeloomade surnukehi

kevad

ILM: Pühapäev 02.03 – Sajuta ilm, sooja kuni +8 °C.

Öösel: Vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Sisemaal tekib üksikutes kohtades udu. Puhub kagutuul 3-9, rannikul puhanguti

error: Sisu on kaitstud!