photo 1508780709619 79562169bc64

Vaktsineerimise info saamiseks tuleb oma eesti.ee postkasti suunata

Kas Sina saad riigilt olulist infot otse enda e-postile? Kui ei, siis suuna riigi postkast oma isikliku e-posti aadressile.
Selleks mine www.eesti.ee ja sisene portaali kas ID-kaardi, Smart-ID või mobiil-ID abil.

????‍♀ Postkasti suunamise juhendi leiad meie kodulehelt:
Möödunud nädalast testib Eesti Haigekassa uut viisi, kuidas kutsuda inimesi vaktsineerimisele. Piloteeritav lahendus võimaldab inimestele saata teavituse vaktsineerimise võimalusest @eesti.ee meiliaadressile.

???? Teavituse saab kätte juhul, kui portaalis asuva postkast on suunatud enda kasutuses oleva e-posti aadressile. Teateid saab suunata ka oma lähedaste e-posti aadressile. Samuti sooviame üle vaadata, et

eesti.ee postkast oleks suunatud töötavale aadressile.

 

????‍⚕ ????‍???? Säärase informeerimise eesmärk on vähendada perearstikeskuste koormust, et nad saaksid keskenduda kõige olulisemale ehk vaktsineerimisele. Kaugem eesmärk on kirjaliku teavituse kaudu informeerida ära kogu Eesti elanikkond.

Alates eilsest (04.03.2021) edastab haigekassa 60-69-aastastele inimestele vaktsineerimise infot riikliku postkasti (@eesti.ee) kaudu. Info kättesaamiseks tuleb riigiportaalis www.eesti.ee asuv postkast enda isiklikule meiliaadressile edasi suunata.

Haigekassa testib uut viisi, kuidas kutsuda inimesi vaktsineerimisele. Piloteeritav lahendus võimaldab inimestele saata teavituse vaktsineerimise võimalusest @eesti.ee meiliaadressile. Selleks, et inimene saaks kätte e-kirja, mis võimaldab tal valida sobiva aja vaktsineerimiseks, peab ta sisenema riigiportaali eesti.ee. Portaali saab siseneda ID-kaarti, Smart-ID või mobiil-ID-d kasutades. Seejärel tuleb suunata oma @eesti.ee e-posti aadressi igapäevasele e-posti aadressile. Teateid saab suunata ka oma lähedaste e-posti aadressile.

 

Säärase informeerimise eesmärk on vähendada perearstikeskuste koormust, et nad saaksid keskenduda kõige olulisemale ehk vaktsineerimisele. Kaugem eesmärk on kirjaliku teavituse kaudu informeerida ära kogu Eesti elanikkond.

“Praegune lahendus ei ole lõplik. Koostöös Haigekassaga otsime lahendusi, kuidas selline oluline info võimalikult paljudele inimestele kättesaadavaks teha. Ühe võimalusena kaalume ka lahendust, mis kuvaks infot vaktsineerimise kohta riigiportaalis ka siis, kui inimene ei ole suunamist teinud. Ehk kui inimene siseneb kunagi hiljem riigiportaali, siis ta näeb sinna varem laekunud infot,” ütles RIA peadirektori asetäitja Margus Arm.

 

Kokku on @eesti.ee postkasti ära suunanud 430 000 (10. märtsi andmed) inimest. Statistikaameti andmetele elab 60-aastaseid ja vanemaid inimesi Eestis ligikaudu 338 000, neist umbes viiendik ehk 80 000 on @eesti.ee e-posti edasi suunanud.

Inimesed, kes seda teavitust kätte ei saanud, saavad perearsti juures või siis järgmisel korral kui postkast suunatud ja kutseid saadetakse, vaktsineerima.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised