Monday , 21 June 2021
kiirabi

Vaktsineerimata kiirabitöötajad on valmis kohtusse minema

Vaktsineerimata kiirabitöötajad on valmis kohtusse minema

Täna õhtul võivad 30 Tallinna kiirabi töötajat seista silmitsi töökaotusega, sest ei ole lasknud end koroonaviiruse vastu vaktsineerida. Kiirabitöötajate ametiühingu juhatuse liige, Tallinna kiirabi vaktsineerimisest keeldunud töötaja Joona Sõsa kinnitas eile, et ametiühing on valmis kohtusse pöörduma.

29. aprillil saatis Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas oma vaktsineerimata töötajatele hoiatuse, et kui nad 17. maiks end vaktsineerida ei lase, on tööandjal õigus tööleping nende töökohale sobimatuse tõttu üles öelda.
Loe ka:  TÄIENDATUD: Karmen Joller; Vaktsineerimata töötajad lahti lasta on õige otsus.

Kiirabitöötajate ametiühingu (MTÜ EKTA) juhatuse liikme Joona Sõsa sõnul tekitas seesugune suhtumine töötajatesse pehmelt öeldes hämmingut.

«Kõik töötajad on koos selle aasta rüganud, võidelnud eesliinil patsientide eest ja nendega koos ja nüüd on osa inimestest saanud sellise kohtlemise osaliseks,» sõnastas Sõsa meeleolu.

Tema sõnul ei kavatse paljud Adlase nõuet täita, kuid kavatsevad tööl edasi käia.

«Valitsuse määrusest kiirabibrigaadi koosseisu ja varustuse nõuete ning tööjuhendi kohta leidsime, et immuniseerimispassi olemasolu tõendamine nõuete hulka ei kuulu, samuti ei leia me töötervishoiu ja tööohutuse seadusest nõuet, mis kohustaks töötajat olema vaktsineeritud tööohutuse eesmärgil,» selgitas ta. «Põhiseadusest nähtub väga täpselt, et seadus on asutusesiseste dokumentide kõrval ülimuslik. Need inimesed käivad tööl edasi ja praegu me ei näe ühtegi alust, et nende inimestega peaks 17. mail midagi juhtuma.»

Kui nad siiski peaks töö kaotama, on nad Sõsa kinnitusel valmis võitlust pidama kohtuni välja. «Kindlasti kasutame kõiki õiguskaitsemeetodeid, meil on advokaat, meil on koostööpartnerid, kui vaja, lähme sellega kohtuni välja,» kinnitas Sõsa.
Tema sõnul ei peeta võitlust vaid kiirabitöötajate eest. «Meie ametiühing ootab liituma kõiki tervishoiutöötajaid, kes vähegi tunnevad, et meist võiks olla kasu nende huvide ja õiguste eest seismisel. Me ei ole vaid enda eest väljas, vaid tegemist on laiema küsimusega, mis puudutab väga paljusid.»

Sellal kui meditsiinipersonali napib ja olemasolevad töötajad on murdumise äärel, on tööandja nõue tarbetu lisastress.

Loe edasi SIIT
Allikas. Postimees

Jaga

Vaata ka:

Loosaar Venno.IMG 1800 scaled

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata Tallinna ringkonnakohus jättis esmaspäeval muutmata meelelahutaja ja lasteürituste juhi …

ekre

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama Harju maakohus otsustas, et Eesti Konservatiine Rahvaerakond (EKRE) …

elamuste keskus ujula

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse Tallinnas tegutsev veekeskus Elamus esitas halduskohtusse kaebuse valitsuse korralduste …

aike

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest Elektrilevi talituspidevuse juhi Jüri Klaasseni sõnul pole kuumalaine elektrivõrgu …