Monday , 21 June 2021
1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Populaarseim erakond oli maikuus endiselt Reformierakond

Populaarseim erakond oli maikuus endiselt Reformierakond

Populaarseim erakond oli maikuus endiselt Reformierakond, kuid EKRE reitingu väike langus ja Keskerakonna oma tõus viis nad toetuselt sisuliselt samale tasemele.

Võrreldes aprilliga erakondade toetusnäitajad maikuus oluliselt muutunud ei ole, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.
Erakondade seas hoiab jätkuvat liidripositsiooni Reformierakond, mida toetab 26 protsenti valimiseelistust omavatest täisealistest Eesti kodanikest. Kuu varem oli peaministripartei toetus 27 protsenti.

EKRE-t toetas mais 21 protsenti. Seda on küll vähem kui aprillikuu 23 protsenti, kuid tuleb arvestada, et aprillikuine toetus oli opositsiooniparteile ka Turu-uuringute küsitluste rekordtase.

EKRE-st ei jää kaugele maha Keskerakond, keda toetas mais 20 protsenti. Aprillis oli Keskerakonnal toetajaid 19 protsenti. Samas ilmneb uuringu sotsiaal-demograafilistest andmetest, et Ida-Virumaal on EKRE toetus omakorda Keskerakonnaga pea võrdsustunud.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee
Jaga

Vaata ka:

Loosaar Venno.IMG 1800 scaled

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata Tallinna ringkonnakohus jättis esmaspäeval muutmata meelelahutaja ja lasteürituste juhi …

ekre

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama Harju maakohus otsustas, et Eesti Konservatiine Rahvaerakond (EKRE) …

elamuste keskus ujula

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse Tallinnas tegutsev veekeskus Elamus esitas halduskohtusse kaebuse valitsuse korralduste …

aike

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest Elektrilevi talituspidevuse juhi Jüri Klaasseni sõnul pole kuumalaine elektrivõrgu …