Monday , 25 October 2021
erakond

Uuringufirmade erakondade reitingud septembris, loe milline erakond on liider.

Kuigi kolme erakondade toetusi mõõtva uuringufirma tulemustes eraldi toimusid kuu varasemaga võrreldes muutused, tasandusid need koondkeskmistes reitingutes. Vaid Isamaal õnnestus veidi oma toetust tõsta kõigi kolme uuringufirma küsitlustes.
Näiteks Norstati küsitlustes langes Reformierakonna toetus augustikuu 30 protsendilt septembris 26 protsendile, kasvas aga Kantar Emori küsitluses 25 protsendilt 27-le. Lisades sinna juurde ka Turu-uuringute küsitluse tulemuse, jäi kuu varasemaga võrreldes Reformierakonna koondkeskmine toetus sisuliselt samaks – 26 protsenti.

Sama oli ka EKRE toetusega, mis Norstati küsitluses kasvas paari protsendi võrra, aga samavõrra kahanes Emori küsitluses. Kolme uuringufirma koondkeskmisena kuu varasemaga võrreldes EKRE toetus ei muutunud, olles 23 protsenti.

Samaks jäi ka Keskerakonna toetus, kuid selle partei puhul olid uuringufirmade toetusnumbrid väga sarnased, kõikudes 16 ja 18 protsendi vahel ning andes koondkeskmiseks toetuseks 17.
Eesti 200 koondkeskmine toetus samuti palju ei muutunud, kuid väike tõus Emori ja ka Norstati uuringus tõstis nende koondkeskmise toetuse augustikuu 14 protsendilt septembris 15-le.

minuaeg.com 1

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

doctor g71635bb6a 640

Kaja Kallas: meditsiinitöötajad ei ole nõus enam COVIDi osakondades töötama

“Eesti meditsiinisüsteemil on praegu raske hetk, mille ületamiseks nad vajavad toetust ja töörahu. Riigikogus valitseb …

girl g5db3c0ada 640

Leitud: Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81-aastase Arvi leidmisel

Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81- aastase Arvi leidmisel. Teatame kahetsusega, …

tik tok min

„Võtan kodust kirve ja löön su maha.” Jõhker õelutsemine TikTokis on jäetud noorte endi hallata

TikTokil pole Eestis moderaatorit, kes kahjulikku sisu eemaldaks. Õelad kommentaarid tuleb tihti kustutada kiusamise ohvril …

kaja kallas 90185653 1

Kas Kaja Kallas jättis osa tööd tegemata?

Ent möödunud laupäeval sai Vabaduse väljak meeleavaldajaid täis hoolimata suure osa ühiskonna ägedast halvakspanust. Sai …