Thursday , 28 October 2021
lindudetoitmine

OLULINE: Lindude toitmine võib kaasa tuua kuni 9600-eurose sunniraha.

Mupo hoiatab üha sagevate kaebuste valguses, et lindude toitmine võib kaasa tuua kuni 9600-eurose sunniraha.

Nimelt on viimastel nädalatel Põhja-Tallinnas lindude toitmise kohta laekuvate kaebuste arv kordades tõusnud. Linde toidetakse kortermajade õuealadel ja – mis veel halvem – otse akendest. Toitjateks on valdavalt eakad inimesed.
“Kõige suurem probleem on üksikute vanemaealiste inimestega, kes loobivad aknast lindudele toidujääke, mille tagajärjel on majaümbrus ja ka aknalauad väljaheiteid täis. Linnud lendavad toitmist oodates autode peal, kraapides värvi ja jättes sinna väljaheiteid,” selgitas mupo Põhja-Tallinna piirkonna vaneminspektor Oksana Sviridenko.

Tema sõnul oli suvi selliste kaebuste poolest vaiksem, aga sügisilmade saabudes hakkasid tulema teated, et eakad linnumemmed on aktiveerinud ja viskavad aknast lindudele toidujäätmeid. Lisaks reostamisele on linnud kohati muutunud agressiivseks ja rünnanud möödujaid – loetles vaneminspektor laekunud kaebuste sisu.

Kui esimesed hoiatused kandsid eesmärki ja toitmine vähenes, siis reedel oli mupo Põhja-Tallinna piirkonna telefon taas punane. Ilmselt ehmatas esialgu 9600 euro mainimine, aga nüüdseks on memmed endisest veel agaramalt asunud linde “päästma”.

Majanaabrid on mupo sõnul meeleheitel – autod on reostatud, kallite sõidukite värv kohati rikutud, majaümbrus lindude sulgi ja väljaheiteid täis. Stroomi kandis on veel üks spetsiifiline nähtus – seal võitlevad toidu ning territooriumi pärast varesed ja kajakad.

“Seda võitlusmöllu on seal kohati päris palju,” kirjeldas olukorda Sviridenko. “Eakad on üksildased, neil pole kellegagi rääkida ega kellegi eest hoolitseda ja lindude toitmine on nende ainuke rõõm. See omakorda ärritab naabreid, ja seda õigustatult.”

Mupo tõi probleemi ilmestamiseks telefonivestluse:

Inspektor: “Oleme teiega mitu korda rääkinud, et lindude toitmine on keelatud ja see on karistatav. Miks te seda ikka teete?”

Linnumemm: “Linnukesed on näljas, lendavad akna taga ja küsivad süüa. Kas teil mingitki kaastunnet pole, olete linnuvihkaja.”

Inspektor: “Naabrid kaebavad – maja ümbrus on reostatud, autod väljaheidetega rikutud. Nii ei tohi, saage palun ükskord aru”.
Linnumemm:  “Kes kaebab? Kas see hull mees XX korterist? Ta valetab, valetab, kogu aeg valetab.” (hääl kerkib oluliselt kõrgemaks). ”Valetab. Ma tean, ta vihkab mind. Ta tahab minu korterit endale saada, sellepärast kaebab,” (hääl muutub nutuseks ja järgnebki nutt).

Sviridenko hinnangul pole selliste inimestega võimalik eriti midagi ette võtta, sest selgitamisest, rääkimisest ja sama info kordamisest pole lõppkokkuvõttes ikkagi kasu.

“Ehk on abi meediast, ma väga loodan sellele,” ütles Sviridenko. “Lisaks peaks iga kodanik, kes sellist lindude toitmist näeb, toitjaga rääkima. Selgitama, et linnud saavad oma eluga ise hakkama ja nende toitmine on vale ja ka keelatud”.

Kui linnumemmed aru pähe ei võta, siis ei jää midagi mud üle, kui tuleb esimene ettekirjutus ära vormistada, nentis Sviridenko.

Mupo tuletab meelde, et vastavalt Tallinna linnavolikogus eelmise aasta 28. mail vastu võetud määrusele on linnas vabalt elevate lindude ja loomade toitmine keelatud. Mupol on määruse alusel õigus isikule koostada ettekirjutus ja määrata sunniraha, mille kohaldamise ülemmäär on korrakaitseseaduse järgi 9600 eurot.

Jaga

Vaata ka:

coronavirus gc7d8cd8bd 640

Maski kandmine muutub kõigile kohustuslikuks ka meelelahutuskohtades

Reedest karmistuvad maskikandmise nõuded ehk meelelahutuskohad, kus seni oli maski kandmine rangelt soovituslik, saab see …

sky gdb6311611 640

Ilmateenistus andis kogu Eestile tormihoiatuse

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt tugevneb pärastlõunal Lääne-Eesti saartelt alates lõuna- ja edelatuul puhanguti 15, saartel ja …

candles g6b8e1541a 640

Viljandimaal hukkus tulekahjus mees

Viljandimaalt Mulgi vallast teatati täna varahommikul kell 7.32 häirekeskusele, et Lilli külas asuvas elamus on …

virus gbdb737d0b 640

Valgupõhine vaktsiin laseb end Eestis veel oodata

Valgupõhine Novavax võib tuua vaktsineerima ka neid inimesi, kes mRNA tehnoloogiat tunnistada ei taha või on …