Erakorralised uudised
erakond

Uuringud Näitavad Tasakaalu Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide Vahel, Keskerakonna Toetus Langemas

Uuringufirma Norstati igapäevaste küsitluste tulemused näitavad, et Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus on tasakaalustunud, samal ajal kui Keskerakonna toetus jätkab langust.

Viimaste uuringute kohaselt toetab Isamaad 26,4% valimisõiguslikest kodanikest, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 18,4% ja Reformierakonda 16,7%. Samuti on Sotsiaaldemokraatide toetus tõusnud 16,7% peale.

Isamaa juhtpositsioon EKRE ees on kaheksa protsendipunkti võrra. Kolmandal kohal olev Reformierakond jääb EKRE-st 1,7 protsendipunkti kaugusele. Sotsiaaldemokraadid on samal tasemel kui Reformierakond, nende toetus on tõusnud viimase nädalaga 1,2% ning viie nädala jooksul kuue protsendipunkti võrra.

Reformierakonna toetus on hetkel madalaim, samas kui SDE toetus on kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta algusest, mil Norstat hakkas erakondliku eelistuse uuringuid tegema.

Järgnevad Keskerakond (11,4%) ja Eesti 200 (5,6%). Keskerakonna toetus on langenud viimase nädala jooksul 1,3% ja viie nädala jooksul 3,8 protsendipunkti võrra ning pole varem Norstati reitingutes nii madal olnud. Eesti 200 toetus oli viimati praegusest madalam 2019. aasta lõpus, rohkem kui neli aastat tagasi.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 39% vastanutest ja opositsioonierakondi 56,2%.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 12 juuli 2024

Skorpion (23. oktoober – 21. november) Kaart: Surm Ära lase sellel kaardil end ehmatada. See

horoskoop

Horoskoop – Laupäev 13 juuli 2024

Lõvi (23. juuli – 22. august) Täna võib sind oodata loominguline läbimurre. Olgu see kunst,