Laupäev , 2 märts 2024
tuulik

Erikomisjon arutab tuuleenergia edendamist

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab täna toimuval avalikul istungil Riigikontrolli aruannet „Riigi tegevus tuuleenergia edendamisel“.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on arutelu eesmärgiks saada teada, milline on valitsuse kava selle energialiigi arendamisel ja milline on laiem energiapoliitika käsitlus. Reinsalu sõnul nimetas riigikontrolör muudest seni vastuseta energiapoliitilistest plaanidest eraldiseisvat taastuvenergia laiendamise eesmärki sõgeduseks. “Vajalik on selles segaduses saada vastused puuduvatele sõlmküsimustele, nagu see, millal valitsus kavatseb arendada juhitavaid võimsusi, aga täna neid vastuseid ei ole ja see on üha paisuv probleem,“ lisas Reinsalu.

Erikomisjoni istungile on kutsutud Kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets, regionaalminister Madis Kallas, Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra, Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala, Keskkonnaagentuuri analüüside ja aruandluse funktsioonijuht Peep Siim, Eesti Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu esimees Arvi Hamburg, Tallinna Tehnikaülikooli Energiatehnoloogia instituudi direktor Alar Konist, riigikontrolör Janar Holm, Riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen, auditijuht Silver Jakobson ning audiitor Alar Jürgenson.

Komisjoni avalik istung algab kell 8.30 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

KOHUTAV: Tallinnas levib šokeeriv loomade julmuse juhtum: oravaid ja jäneseid naelutatakse puudele ja pinkidele

Tallinna Mustamäe linnaosas, eriti Kännu Kuke piirkonnas, on hiljuti avastatud šokeerivad juhtumid, kus väikeloomade surnukehi

kevad

ILM: Pühapäev 02.03 – Sajuta ilm, sooja kuni +8 °C.

Öösel: Vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Sisemaal tekib üksikutes kohtades udu. Puhub kagutuul 3-9, rannikul puhanguti

error: Sisu on kaitstud!