Laupäev , 2 märts 2024
lennuk

Murranguline Areng Lennuliikluses: NyxAir Laiendab Teenuseid Kärdla ja Kuressaare Liinidel

NyxAir hakkab varsti opereerima reisijatevedu Tallinna-Kärdla ja Tallinna-Kuressaare lennuliinidel, laiendades oma teenuseid, mis seni keskendusid Kuressaare liinile. Pärast eelmise aasta augustis alanud hankekomisjoni otsuse ümber toimunud kohtuvaidlust on lõpuks jõutud kokkuleppele. Selle tulemusena jääb leping kehtima kuni 2027. aasta sügiseni.

Regionaal- ja põllumajandusministeerium kavatseb 15. veebruaril allkirjastada Kuressaare ja Kärdla lennuliini hanke lepingud. Mõlemat lennuliini hakkab teenindama NyxAir, kes on võitnud vastava hanke. Praegu teenindab NyxAir reisijaid Kuressaare ja Tallinna vahel ning uus leping Kuressaare liini teenindamiseks jõustub 1. juunist ning Kärdla liinil alates 29. veebruarist.

NyxAiri juhi Jaanus Ojametsa sõnul ei muutu reisijate jaoks sisuliselt midagi. “Kuressaare liini hanke puhul, mis jõustub 1. juunist, jääb planeeritud 48-kohaline lennuk endiselt kasutusse. Kärdlast hakkab lendama 33-kohaline lennuk alates 1. märtsist,” selgitas Ojamets.

Saaremaale lendava lennuki 48-kohaline mahutavus ei pruugi alati olla piisav, nagu on varem kurdetud. Hetkel ei kavatse ministeerium kohtade arvu suurendamist.

“Suurema lennuki kasutuselevõttu on arutatud, kuid suvine nõudlus on suurem kui talvine. Praegu peame 48 kohta optimaalseks ning lähiajal muudatusi ei plaani,” selgitas regionaal- ja põllumajandusministeeriumi ühistranspordi osakonna juhataja Andres Ruubas.

Eelmisel aastal vaidlustas Kärdla-Tallinna lennuhanke tolleaegne teenusepakkuja Diamond Sky, kuid kohtuvaidlus ei toonud neile soovitud tulemust.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

KOHUTAV: Tallinnas levib šokeeriv loomade julmuse juhtum: oravaid ja jäneseid naelutatakse puudele ja pinkidele

Tallinna Mustamäe linnaosas, eriti Kännu Kuke piirkonnas, on hiljuti avastatud šokeerivad juhtumid, kus väikeloomade surnukehi

kevad

ILM: Pühapäev 02.03 – Sajuta ilm, sooja kuni +8 °C.

Öösel: Vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Sisemaal tekib üksikutes kohtades udu. Puhub kagutuul 3-9, rannikul puhanguti

error: Sisu on kaitstud!