Friday , 28 January 2022
tallinn medieval old town estonia 4HUDPCG

UURING: Keskerakonna võimu Tallinnas ei kõiguta keegi.

Enne kohalikke valimisi on Keskerakonna toetus Tallinnas pea sama tugev nagu eelmiste valimiste ajal, kuid mujal Eestis on positsioon märkimisväärselt nõrgenenud, selgub Kantar Emori kohalike valimiste seireuuringust.

Keskerakonna poolt hääletaks Tallinnas praegu 39,2 protsenti vastajaist, mis on vaid ligi viie protsendipunkti võrra madalam tulemus võrreldes eelmiste kohalike valimiste tulemustega, mil hääli koguti veidi üle 44 protsendi. Selle tulemusega on Keskerakond Tallinnas selge liider.

Seevastu mujal Eestis on aga Keskerakonna positsioon tuntavalt nõrgenenud – praegu annaks oma hääle neile 17,4 protsenti vastajaist, mis on ligi 10 protsendipunkti võrra madalam võrreldes nelja aasta taguse valimiste tulemiga.

Kantar Emori uuringujuhi Aivar Voogi sõnul on Keskerakond valijaid kaotanud peamiselt EKRE-le, kelle positsioon Lõuna- ja Kesk-Eestis on märkimisväärselt tugevnenud ning on seal kindlaks liidriks.

Reformierakonna toetus on jäänud eelmiste valimiste tulemustega võrreldes peaaegu samaks nii Tallinnas kui ka kogu Eestis – nende poolt hääletaks hetkel vastavalt 20,6 ja 19,6 protsenti valijaist.

alimisliitude osa Tallinnas saab praeguste ennustuste kohaselt olema marginaalne võrreldes 2017. aasta valimiste tulemustega, hetkel valiks neid 1,4 protsenti (2017. a valis 7,4 protsenti). Kogu Eestis on nende toetajate osakaal ligi 19 protsenti.

Nii Isamaa kui ka sotside häälesaak saab olema enam-vähem sama nagu eelmine kord, näitab Emori uuring. Hetkel valiks Isamaad Tallinnas 5,5 protsenti ja kogu Eestis 5,1 protsenti ning sotse vastavalt 11,2 ja 10,1 protsenti valijaist.

Eesti 200 koguks uuringu järgi nii Tallinnas kui kogu Eestis veidi alla kümnendiku häältest.

Üle-eestiline veebiuuring toimus 15.–29. septembrini, selles osales 1681 Eesti alalist elanikku vanuses 16–84, kes plaanivad valima minna.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

4 1

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad tabasid laupäeval, 22.01 Luhamaa piiripunktis 900 780 maksumärkideta sigaretti „SENATOR“.

22. jaanuaril kell 18.30 peeti Luhamaa piiripunktis kinni Venemaalt saabunud haagisega veoauto. Tollikontrolli käigus avastati …

vanain

Lapselaps ei ole edaspidi kohustatud tasuma vanavanema hoolduse eest

„Eesti riik panustab praegu pikaajalisse hooldusesse kaks korda vähem kui meiega samal arengutasemel olevad riigid. …

lukasenka

Valgevene president Aleksandr Lukašenka ähvardas sõja korral Baltimaid riikluse kaotamisega

Valgevene autokraatne president Aleksandr Lukašenka kuulutas reedel, et sõja puhkemise korral kaotavad Baltimaad omariikluse. “Hoidku …

lumetorm

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tuule, lume ja tuisutormi hoiatuse.

Reede – 28.01 lumi, lörts, tuisk. Tihe sadu ja tuisk piiravad nähtavust. Põhjatuul ulatub mandril …