Wednesday , 27 October 2021
pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Lasterikastel peredel on tulevikus võimalik lihtsamini laenu saada

Valitsus kinnitas neljapäeval täiendava 800 000 euro eraldamise Kredexile, et need kolme ja enama lapsega pered, kelle sissetulekud ei ole piisavad 10 protsendi omaosaluse kogumiseks, saaks tulevikus madalama omafinantseeringuga kodulaenu.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas ütles, et kui seni peab suur pere tegema sissemakseks vähemalt 10 protsenti laenusummast, siis tulevikus langeb see viiele protsendile. „Oma kodu on tähtis igale perele, seda enam neile, kus kasvab palju lapsi. Kümnendiku kogumine kodulaenu sissemakseks mõistliku aja jooksul käib paraku paljudele üle jõu, seega on oluline omafinantseeringu määra alandada,“ lisas ta.

Uue teenusega saab oma kodu soetada hinnanguliselt 1200 kolme ja enam lapsega leibkonda, kellele elamistingimused vajaks parandamist ja kellele kodulaenu madalam sissemakse on eluliselt oluline. Lisaks on võrreldes suuremate linnadega üürimise võimalused maakondades väga piiratud ja võrreldes laenumaksega tähendab üürimine üldjuhul 40-120 euro võrra suuremat väljaminekut.

Teise abinõuna inimeste elutingimuste parandamiseks hakkab Kredex maapiirkondades, kus tulenevalt madalast kinnisvara hinnast on pangast keeruline laenu saada, pakkuma eluasemelaenu käendust. See on eelkõige mõeldud inimestele, kes soovivad maapiirkondadesse elama asuda ja endale seal kodu soetada või olemasolev kodu korda teha. Selle teenuse minimaalne omafinantseering on 10 protsenti ning Kredex käendab kuni 80 protsenti laenusummast või kuni 80 000 eurot.

Uusi teenuseid hakkab Kredex pakkuma hiljemalt uue aasta alguses.

Jaga

Vaata ka:

coronavirus gc7d8cd8bd 640

Maski kandmine muutub kõigile kohustuslikuks ka meelelahutuskohtades

Reedest karmistuvad maskikandmise nõuded ehk meelelahutuskohad, kus seni oli maski kandmine rangelt soovituslik, saab see …

sky gdb6311611 640

Ilmateenistus andis kogu Eestile tormihoiatuse

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt tugevneb pärastlõunal Lääne-Eesti saartelt alates lõuna- ja edelatuul puhanguti 15, saartel ja …

candles g6b8e1541a 640

Viljandimaal hukkus tulekahjus mees

Viljandimaalt Mulgi vallast teatati täna varahommikul kell 7.32 häirekeskusele, et Lilli külas asuvas elamus on …

virus gbdb737d0b 640

Valgupõhine vaktsiin laseb end Eestis veel oodata

Valgupõhine Novavax võib tuua vaktsineerima ka neid inimesi, kes mRNA tehnoloogiat tunnistada ei taha või on …