Monday , 18 October 2021
soomeminuaeg

OLULINE: Soome kaovad tänasest 1. oktoobrist paljud koroonapiirangud.

Soome kaovad tänasest, 1. oktoobrist paljud koroonapiirangud, mistõttu seda nimetatakse vabaduse päevaks.

Oktoobri keskpaigast kaob Soomes üldine kaugtöö soovitus, mis tähendab, et inimesed naasevad töökohtadele.

Tänasest kaovad kogunemiste piirangud. Üle Soome on aga jõus üldised hügieenisoovitused, millega suurendatakse inimeste ohutust. Kohalikud valitsusasutused ja omavalitsused saavad aga vajadusel kehtestada piirkondlikke piiranguid, vahendab Iltalehti.

Eilsest, 30. septembrist hakkas kehtima uus maskisoovitus, mille kohaselt kannavad inimesed näomaski oma äranägemise järgi. Maski kandmist soovitatakse jätkuvalt ühistranspordis ja neil, kes pole koroona vastu täielikult vaktsineeritud.

Vaktsineeritutel soovitatakse maski kanda ühistranspordis ja sellistel puhkudel, kui on palju inimesi lähestikku koos siseruumides. Näomaskide kandmisest võib loobuda koolides.

Valitsus otsustas eile, et alates tänasest saab söögikohtades vabalt laulda ja tantsida. Suurema nakatumise tasemega piirkondades nagu Lõuna-Soomes on alkoholi müük piiratud kella 7-24 ja söögikohad tohivad lahti olla kella 5-1. Neis kohtades on piiratud veel ka külastajate arv ja siseruumides peab kõigil olema istekoht.

Kaugtöö soovitus kaob Soomes 15. oktoobril. Hinnanguliselt on siis kahe doosiga vaktsineeritud 80 protsenti üle 12-aastasest elanikkonnast. Praegu on see vaktsineerituse ulatus 70 protsenti.

Rootsis loobuti praktiliselt kõikidest piirangutest juba käesoleva nädala kolmapäeval vaatamata sellele, et seal on vaktsineeritus madalam kui Soomes.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

liinakersna

Teisipäeval tuleb valitsuses arutlusele, kuidas saaksime karantiini meetmeid koolides edaspidi rakendada

Haridusminister Liina Kersna märkis, et homme võtab valitsus nõuks arutada lihtsustatud karantiinikorra muutmist, tagamaks kasvavate …

123654287 3378231405599355 4732378756702133199 o

42 nädal: Vanglate info, üks vang tegi taas enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale neli teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: kaht hooldusalust kahtlustatakse varavastases, üht …

F Politsei 2

Politsei tabas kaks pangakelmustes osalenud meest

Politsei pidas kinni kaks Tadžikistani kodanikku, kes kahtlustuse kohaselt osalesid eakalt Tartumaa härralt 4000 euro …

pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Rahanduskomisjon toetab keskmise pensioni tulumaksuvabastust

Riigikogu rahanduskomisjon toetas oma tänasel istungil tulumaksuseaduse muutmist, mis näeb ette kehtestada pensioniealistele inimestele keskmise …