Erakorralised uudised
turvavaravad minuaeg.com

Uued ID-kaardid aktiveerivad kaupluste turvaväravaid.

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) teated näitavad, et hiljuti väljastatud ID-kaardid aktiveerivad mõnikord kaupluste turvaväravaid. Kuigi amet on teadlik nendest juhtumitest, ei näe nad vajadust kaarte vahetada.

Kaupluste töötajad ja sotsiaalmeedia kasutajad on märganud, et turvaväravad hakkavad viimasel ajal tihti ootamatult piiksuma. See on eriti levinud uue ID-kaardi kasutajate seas, teatas “Aktuaalne kaamera”.

Martin Lambing RIA elektroonilise identiteedi osakonnast selgitab, et probleem võib tekkida mitme kaardi – ID-kaardi, ühistranspordi kaardi ja pangakaardi – koostoimest, mis kõik sisaldavad teatud tehnoloogiat.

“Aktuaalse kaamera” test näitas, et konkreetse rahakoti sisaldavate kaartidega kõndides aktiveerus umbes poolte kaupluste turvaväravad.

Lambing rõhutab, et tavaliselt peaks kaartide tehnoloogia ja turvaväravate süsteemid omavahel hästi toimima, ilma et tekiks selliseid probleeme.

See küsimus sai eriti teravaks pärast uue ID-kaardi lisamist rahakotti. Lambing märgib, et sellise reaktsiooni põhjustavad kaardid võivad olla harvad.

Lambing soovitab uurida, kas probleem tuleneb kaardi tehnoloogiast või turvavärava tundlikkusest, ja annab nõu kaartide järjestuse muutmiseks rahakotis.

Sotsiaalmeedias jagatakse samuti näpunäiteid, kuidas vältida turvaväravate aktiveerimist – näiteks hoida rahakotti kauplusest väljudes käes ja kõrgemal turvaväravatest.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Maksekeskus AS sai krediidivahendaja tegevusloa

Finantsinspektsioon andis esmaspäeval, 22. juulil Maksekeskus AS-le krediidivahendaja tegevusloa, mis annab ettevõttele õiguse vahendada tarbijale

Mazda pollurallikas Kolu Tammiku teel 24.07

Põhja päästekeskuse operatiivsündmused 24.07 – 25.07.2024

Tallinn 24.07 kell 22.42 said päästjad kutse Põhja-Tallinnasse Paavli tänavale, kus inimene oli roninud kasutuseta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *