Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
omniva minuaeg.com 1

Omniva revolutsioon: Postiautodest saavad elektrilised kullerid.


Omniva juht Mart Mägi on avaldanud plaani kasutada ettevõtte postiautosid tõhusamalt, pakkudes välja, et sõidukid võiksid edaspidi töötada ainult elektri toel. Selle saavutamiseks on vaja suurendada autode kasutusaega. Üheks lahenduseks on kaupade ja toidu kojutoomisteenus. Omniva eesmärk on 2030. aastaks vähendada oma ökoloogilist jalajälge poole võrra, mis tähendab, et ettevõtte 1117 sõidukist koosnev autopark, mis läbib kolme Balti riiki aastas kokku üle 30 miljoni kilomeetri, hakkab suures osas kasutama elektrienergiat.

Mägi tõi välja, et praegu on autopargi piiranguks sõidukite kasutamine vaid kuus kuni kaheksa tundi päevas, samal ajal kui ülejäänud aja need seisavad kasutult. Lahenduse leidmiseks on Omniva kaasanud endise politseijuhi Elmar Vaheri, kes aitab leida viise autopargi tõhusamaks kasutamiseks. Üheks võimalikuks lahenduseks on postiautode kasutamine kullerteenuste pakkumiseks väljaspool tööaega.

Mägi mainis, et Omniva kaalub tõsiselt postiautode kasutamist lisatulu genereerimiseks, näiteks toidu ja kaupade kojuvedu pakkudes, sarnaselt Wolti ja Bolti teenustele. Omniva on juba alustanud koostööd suurte jaekaubandusettevõtetega ning tegeleb andmevahetusplatvormi loomisega, et kevadel alustada pilootprojektidega.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *